W Gdyni: powstaną hotele pod markami Mövenpick

Spółka celowa firmy Allenort Capital, działającej na rynku medycznym, uzyskała pozwolenie na budowę w centrum Gdyni przy skwerze Kościuszki naprzeciwko mariny kompleksu hotelowo- -mieszkaniowego składającego się z dwóch połączonych budynków. W jednym z nich powstanie hotel pod marką Mövenpick sieci Accor ze 150 pokojami – wynika z informacji „Hotelarza”.

Hotel zaoferuje m.in. strefę restauracyjną, konferencyjną oraz SPA & wellness z basenem. W części apartamentowo-usługowej oprócz lokali mieszkalnych będzie strefa wellness i lokale usługowe. W styczniu 2022 r. inwestor ogłosił konkurs architektoniczny na koncepcję zabudowy i zagospodarowania terenu. Jego wyniki ogłoszono w kwietniu, a pierwszą nagrodę zdobyła gdańska pracownia Bedra Cichosz Architekci. Obowiązek wyłonienia projektu przyszłej inwestycji w drodze konkursu architektoniczno-urbanistycznego zawarty został w ustaleniach planu miejscowego obowiązującego dla tego obszaru.

– To wyjątkowa przestrzeń Gdyni. Dlatego istotne jest, żeby powstała tam architektura o wysokiej jakości, kreująca nowe przestrzenie publiczne, przyciągająca mieszkańców i turystów. Jestem przekonana, że wyłoniona w konkursie praca wpisze się harmonijnie w śródmiejską tkankę naszego miasta – mówiła po rozstrzygnięciu konkursu Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. Na działce pod inwestycję wyburzono już działające tam wcześniej lokale. Jak informowaliśmy w 2021 r., inwestycja częściowo sfinansowana ma zostać z emisji obligacji, z których sprzedaży pozyskano 38 mln zł, rozważana jest też sprzedaż pokoi w systemie condo. Pierwsze w Polsce hotele pod marką Mövenpick otwarte mają zostać w przyszłym roku we Wrocławiu, w Karpaczu i Świnoujściu (gdzie wejdzie pod nią dotychczasowy Interferie Medical Spa, należący do Grupy PHH). Grupa Allenort prowadzi sieć specjalistycznych klinik o profilu psychiatrycznym, oferujących leczenie ambulatoryjne i diagnostykę zaburzeń, a także pomoc psychoterapeutyczną i psychologiczną.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *