Mirbud wybuduje kompleks Campanile – Premiere Classe na Okęciu za 127 mln zł

Spółka Mirbud poinformowała o podpisaniu umowy z Sangate Sancak na budowę kompleksu Campanile – Premiere Classe z 395 pokojami, który powstanie w miejscu wyburzanego Sangate Hotel Airport (dawna Gromada Lotnisko). Planowany termin zakończenia budowy to styczeń 2026 r.

Zaprojektowany przez pracownię AGK Architekci budynek o wysokości 28 m i ośmiu kondygnacjach nadziemnych będzie miał powierzchnię użytkową ponad 21 tys. m kw. Powstanie przy skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury z ul. Komitetu Obrony Robotników. Inwestorem jest grupa inwestycyjna, na której czele stoi Nusret Sancak.

W 2021 r. grupa otworzyła w Warszawie na Ochocie hotel Hampton by Hilton Reduta ze 167 pokojami, a w tym roku rozpoczęła budowę na Woli przy ul. Towarowej hotelu Moxy z 257 pokojami, którego otwarcie planowane jest na 2025 r. Hotel Gromada Lotnisko otwarty został w 1994 r., a w 2002 r. do 5-piętrowego budynku dobudowano nową, 11-piętrową część m.in. z centrum konferencyjnym o powierzchni 6 tys. m kw. Łącznie dysponował 352 pokojami. W 2017 r. zadłużona spółdzielnia Gromada sprzedała go za 95 mln zł wraz z 3,5-hektarową działką, na której stało też kilka mniejszych budynków, tureckim inwestorom związanym z centrum handlu hurtowego w Wólce Kosowskiej. Obiekt wkrótce zmienił nazwę na Sangate Hotel Airport, a w 2022 r. został zamknięty, aby można było w tym miejscu wybudować nowy kompleks hotelowy. Wyburzona już została starsza część hotelu. Na działce kupionej w 2022 r. przez firmę deweloperską Matexi planowana jest też część apartamentowa w segmencie PRS i biurowa


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *