Wystawa lalek Barbie w hotelu Unitral w Mielnie

25 listopada w hotelu Unitral w Mielnie po raz pierwszy w województwie
zachodniopomorskim odbędzie się wystawa lalek Barbie kolekcjonerki Pauliny Jarysz. Pierwsza odsłona wystawy odbyła się w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Zbiory obejmują zarówno kolekcje vintage z lat 60. XX. wieku, aż po współcześnie dostępne egzemplarze.

Będzie to tylko część z kolekcji ponad 500 lalek, które Paulina Jarysz  gromadzi skrupulatnie od ośmiu lat. Podczas wystawy będzie można zobaczyć kilkadziesiąt różnych wcieleń tej zabawki wraz z dodatkami i gadżetami. Lalka Barbie pojawiła się pod koniec lat 50. i jest najsłynniejszą lalką na świecie, a jej różne wcielenia dają wgląd na zmiany społeczne XX i XXI wieku.
Najbardziej popularna lalka świata skończyła w tym roku 64 lata, a jej popularność jeszcze bardziej wzrosła wraz z tegoroczną premierą filmu „Barbie”. Po premierze cały świat, w tym Polska, ponownie zwariował na punkcie ulubionej zabawki dziewczynek. Tylko w Polsce w weekend otwarcia film obejrzało blisko pół miliona widzów.

Hotel Unitral wybrał też motyw Barbie na bal andrzejkowy, który odbędzie się w nowo otwartej restauracji, wskazując jednocześnie na nową jakość usług i nowoczesne wnętrza po modernizacji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *