AccorInvest inwestuje w Krakowie – trwa budowa nowego hotelu   INWESTYCJE

Grupa AccorInvest, właściciel Orbis S.A., rozwija portfel hoteli oraz umacnia obecność w kluczowych lokalizacjach w Polsce i regionie. W Krakowie trwa budowa hotelu pod lifestyle’ową marką Accoru z segmentu midscale. Hotel powstający przy ul. Worcella obok Mercure Kraków Stare Miasto zaoferuje 170 pokoi, restaurację, bar, strefę rekreacyjną z fitness i SPA. Otwarcie planowane jest wiosną 2025 r.

Hotel będzie siódmym obiektem Grupy AccorInvest/Orbis w stolicy Małopolski. – Nowy hotel w Krakowie to kolejny krok w realizacji naszej strategii rozwoju i wzmacnianiu wartości portfela hotelowego w Europie w segmencie midscale oraz ekonomicznym. Właściwy hotel, we właściwej lokalizacji, z właściwym zespołem... dla wspaniałych doświadczeń. Nowy hotel przyciągnie świadomych ekologicznie gości, a także będzie idealnym miejscem zarówno dla podróżujących służbowo, jak i turystów. Jesteśmy przekonani, że stworzy on atrakcyjną ofertę na lokalnym rynku – mówi Dominik Sołtysik, prezes zarządu Orbisu i COO AccorInvest w Europie Wschodniej.

Hotel ma stanowić połączenie nowoczesnego designu, komfortu i ekologicznych rozwiązań. Nowy projekt inwestycyjny spełni wymagania postawione budynkom ekologicznym, które zostaną realizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacją BREEAM Excellent - systemem oceny budynków pod kątem ich wpływu na środowisko.

Generalnym wykonawcą jest firma SARIVO Budownictwo z Krakowa. BatiPlus Polska zajmuje się obsługą budowy hotelu w zakresie kontroli technicznej i nadzoru inwestorskiego, a pełnomocnikiem inwestora jest AKA Studio. Za projekt odpowiada hiszpańska firma Stone Designs, która może pochwalić się 25-letnim międzynarodowym doświadczeniem w projektowaniu wnętrz i jak zapowiadała w 2019 r., gdy ogłaszano inwestycję, inspiracją wystroju jest m.in. serial „Twin Peaks” oraz wpływ artystyczny fotografa Williama Egglestona i malarza Edwarda Hoppera.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *