Mövenpick w Poznaniu z pozwoleniem na budowę   INWESTYCJE

Po wielu miesiącach starań inwestora, spółki Malta Ski, Urząd Miasta w Poznaniu dał zielone światło na budowę 5-gwiazdkowego, 159-pokojowego hotelu Mövenpick w Poznaniu. Budowa ma rozpocząć się wiosną 2025 r. i potrwać dwa lata. 

Umowa o zarządzanie, pomiędzy inwestorem a operatorem marki Mövenpick, spółką Accor, została zawarta jeszcze w 2021 roku. Jak zapewnia inwestor, projekt hotelu powstał z dbałością o zachowanie specyfiki otoczenia Jeziora Maltańskiego, oraz z myślą o uatrakcyjnieniu infrastruktury sportowej – stoku narciarskiego i toru regatowego. Obiekt będzie wyposażony w rozwiązania przyjazne dla środowiska, jak instalacja fotowoltaiczna, system wykorzystania deszczówki, pojawią się również ule i budki dla ptaków.   

Jezioro Malta to miejsce bardzo popularne wśród lokalnej społeczności, a ze względu na liczne międzynarodowe imprezy kulturalne i sportowe także dla gości z całej Polski. Hotel powstanie przy ul. Wiankowej, w bliskim sąsiedztwie linii brzegowej jeziora. Zaoferuje restaurację, bar, sale konferencyjne, a także centrum fitness z basenem, strefę SPA oraz parking, a także rowerownię i narciarnię dla gości korzystających z pobliskiego stoku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *