Grand Hotel w Łodzi przyjmuje już gości   OTWARCIA

Po czteroletnim remoncie i przebudowie gości przyjmuje już Grand Hotel Łódź przy ul. Piotrkowskiej. Na razie dostępnych jest ok. połowa ze 153 indywidualnie zaprojektowane pokoi i apartamentów (trwają jeszcze prace przy skrzydle od ul. Hotelowej), restauracja Malinowa i przestrzenie eventowe. Docelowo działać też będzie druga restauracja i strefa SPA & wellness z basenem. Będzie to pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Łodzi.

Fot. zakochajsiewlodzi

Budynek obecnego hotelu Grand powstał w drugiej połowie XIX wieku. Początkowo mieściła się tam fabryka wyrobów wełnianych i bawełnianych Ludwika Meyera, przebudowana w 1888 r. na hotel. Grand Hotel od początku był synonimem prestiżu i elegancji, stając się jedną z wizytówek Łodzi. Jeszcze w latach 90. XX wieku uchodził za najlepszy hotel w mieście, ale potem tracił na prestiżu, a w 2007 r. Orbis sprzedał go Holdingowi Liwa braci Likusów za 73,5 mln zł. Do przekazania nieruchomości doszło pod koniec 2009 r., a w 2010 r. rozpocząć się miał generalny remont. Ostatecznie hotel działał w swoim dotychczasowym kształcie przez kolejne 10 lat. Przedstawiciele sieci tłumaczyli, że remont rozpocznie się po zakończeniu inwestycji w hotel Warszawa w historycznym budynku Prudentialu w stolicy. I rzeczywiście, po kilku miesiącach od otwarcia hotelu w Warszawie, które nastąpiło pod koniec 2018 r., Grand Hotel został zamknięty w celu przeprowadzenia generalnego remontu.

Wystrój nowych pokoi utrzymany jest w minimalistycznym stylu. W wielu pokojach wyeksponowano stropy konstrukcyjne, freski i oryginalne XIX-wieczne detale, a także częściowo odsłonięto surową cegłę. Przewodnim materiałem budującym charakter wnętrz jest lity dąb i orzech, naturalny kamień, szkło i patynowany mosiądz. Ocieplać klimat mają tkane na zamówienie narzuty i zasłony. Łazienki, z których część wyposażona jest też w wanny, zostały wykończone marmurami najwyższej jakości: Calacata, Black Morocco i Bronzo Imperiale, które jest przewodnim kamieniem w innych częściach hotelu. Standardowe pokoje mają 30-40 m kw., de luxe 40-50 m kw., apartamenty 50-60 m kw., a dwupoziomowe apartamenty luksusowe 75-85 m kw.

W hotelu działa już historyczna restauracja Malinowa na 150 osób., zdobiona XIX-wiecznymi stiukami i przeszklona na dziedziniec, z kameralną salą Złotą na 50 osób. Na otwarcie czeka jeszcze historyczna kawiarnia w stylu wiedeńskim Grand Cafe o powierzchni 200 m kw. oraz nowa restauracja Szóstka z tarasem na szóstym piętrze. W podziemiu przygotowywana jest strefa SPA & wellness, która otwarta ma zostać wiosną z basenem, czterema gabinetami, saunami, strefą gorących kamieni i hammamem. Ofertę hotelu uzupełnia eventowa przestrzeń teatru o powierzchni 314 kw. z balkonem i 94-metrowym foyer, powstała po odnowieniu na tyłach hotelu sceny byłego Teatru 7.15, który działał do lat 80.

Dyrektorem hotelu jest Agnieszka Ziemianim związana z siecią Likus Hotele i Restauracje od siedmiu lat. W 2017 r. została managerem łódzkiego Grand Hotelu do jego zamknięcia w 2019 r. Następnie przeszła do hotelu Warszawa na stanowisko sales managera. Szefem kuchni został Łukasz Szram, który pracował w hotelu Warszawa od jego otwarcia w 2018 r., a wcześniej m.in. w warszawskich restauracjach Butchery and Wine, Nolita i Rozbrat 20.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *