Blisko 2,2 mln zł wypłacono z Fundacji „Hotele dla Medyków”

Fundacja „Hotele dla Medyków”, która powstała na samym początku pandemii Covid-19, wypłaciła środki na łączną kwotę blisko 2,2 mln zł. Początkowo fundusze były przeznaczone na finansowanie działań związanych z walką z Covid-19, a następnie – po rozszerzeniu działalności – na dodatkowe działania charytatywne i pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej. Fundację można wesprzeć przekazując 1,5 proc. podatku.

W pierwszych dniach pandemii Covid-19 Grupa Polskiego Holdingu Hotelowego stała się naturalnym hubem między sektorem hotelarskim a systemem ochrony zdrowia. Jednym z wielu działań prospołecznych Grupy PHH było powołanie fundacji „Hotele dla Medyków”, finansującej noclegi w hotelach sektora prywatnego dla kadry medycznej, walczącej na pierwszej linii frontu.

Od kwietnia 2020 r. fundacja wypłaciła blisko 1,8 mln zł na działania przeciw Covid-19. W ramach  tych środków opłacone zostały noclegi dla medyków w hotelach w blisko 6,8 tys. pokoi, na kwotę ponad 530 tys. zł. Z kolei na izolatoria powstałe w obiektach hotelowych fundacja przeznaczyła kwotę ponad 690 tys. zł na sfinansowanie 16,6 tys. noclegów dla pacjentów. Ponadto, sfinansowano sprzęt potrzebny do walki z Covid-19 o łącznej wartości 524 tys. zł.

– Jesteśmy hotelarzami, ale przede wszystkim jesteśmy ludźmi. Cieszę się, że działalność fundacji „Hotele dla Medyków” w trudnym okresie pandemii Covid-19 przyczyniła się do pomocy nie tylko dla personelu medycznego, ale także dla hotelarzy poprzez pokrycie kosztów pobytu lekarzy oraz pacjentów w ich hotelach. Dla niektórych, to wsparcie finansowe miało decydujący wpływ na przetrwanie tego trudnego okresu – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego i fundacji „Hotele dla Medyków”.

Po zahamowaniu rozwoju pandemii, działalność fundacji została rozszerzona o dodatkową działalność charytatywną. Dzięki temu pomoc finansowa o łącznej wartości 170 tys. zł trafiła do osób, które znalazły się w trudnej życiowej sytuacji (m.in. dofinansowanie operacji bioder 8-letniej dziewczynki, a także wsparcie finansowe dla poszkodowanej, która straciła dom w wyniku pożaru). Na pozostałą działalność charytatywną fundacja przeznaczyła 260 tys. zł.

– Fundacja nie zaprzestaje swojej działalności i dzięki zebranym środkom oraz przyświecającej nam idei możemy w dalszym ciągu pomagać i otwierać się na inne potrzeby. W szczególności na pomoc osobom, które znalazły się w ciężkiej życiowej sytuacji oraz wspierając szlachetne akcje charytatywne. W życiu trzeba umieć się dzielić dobrem, bo dobro zawsze wraca – dodaje prezes PHH.

Fundacja „Hotele dla Medyków” działa od kwietnia 2020 r. Na konto fundacji pierwszy milion złotych wpłacił Polski Holding Hotelowy. Finalnie fundacja dysponowała kwotą 3,25 mln zł, którą udało się zgromadzić dzięki wsparciu Polskiego Holdingu Nieruchomości, Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz Fundacji PWPW. Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego (OPP), dzięki czemu można wesprzeć jej działania przekazując 1,5 proc. podatku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *