Powstaje sieć Hotele Sphinx

3-gwiazdkowy hotel Palatium z 45 pokojami przy trasie ekspresowej S8 w Żabiej Woli między Nadarzynem a Mszczonowem jest pierwszym obiektem, który rozpoczął działalność pod marką Hotele Sphinx. W planach są trzy kolejne. Sieć gastronomiczna Sfinks w swej strategii na lata 2024-2029 zakłada wykorzystanie marki Sphinx jako marki parasolowej, udzielając prawa do korzystania z niej podmiotom działającym w innych branżach, które prowadzą już pod nią franczyzową restaurację.

We wrześniu w hotelu Palatium, stylizowanym na średniowieczny zamek, dotychczasową restaurację zastąpił lokal pod marką Sphinx, w którym serwowane są też śniadania dla hotelowych gości, a w kolejnym miesiącu poinformowano, że „nasz hotel został pierwszym w Polsce Hotelem Sphinx”. Ogłoszona niedawno przez Grupę Sfinks strategia poprawy rentowności przewiduje m.in. wykorzystanie posiadanych marek do generowania dodatkowych przychodów przez udzielanie prawa do korzystania z marki Sphinx podmiotom w innych branżach, które prowadzą franczyzową restaurację i wdrożą w innych obszarach standardy związane z używaniem tej marki. Jak tłumaczy w rozmowie z „Hotelarzem” prezes Sfinks Polska Sylwester Cacek (całość na str. 22): „Najważniejszym kryterium do spełnienia jest nasze przekonanie, że potencjalny franczyzobiorca mentalnie gotowy jest na zmiany i dostosowanie się do standardów sieci. (…) Zakres zmian materialnych i niematerialnych dostosowujących hotel do standardów sieciowych zawsze zależy od stanu wyjściowego, czyli szczególnie od tego, jak wyglądają pokoje, restauracja oraz jakie są procedury i wyszkolenie personelu. Zawsze będzie to wymagało mniejszych lub większych nakładów finansowych, ale w tym obszarze też możemy pomagać. (…) Mariaż z rozpoznawalną i silną marką restauracyjną, taką jak Sphinx, która sama w sobie przyciąga dodatkowych klientów, zwiększa atrakcyjność miejsca, nie tylko samej restauracji, ale i hotelu. Przykład współpracy w Żabiej Woli bardzo dobrze to pokazał. Efekty sprzedażowe są nadspodziewanie dobre – przerosły zarówno oczekiwania nasze, jak i franczyzobiorców. Efektem jest, w tak krótkim czasie od uruchomienia Sphinxa w Żabiej Woli, otrzymanie zgłoszeń już trzech kolejnych hoteli”. Hotel w Żabiej Woli oferuje m.in. salę konferencyjną Sphinx na 160 osób i kameralną salę Kominkową na organizację szkoleń i konferencji do 50 osób, a także salę Cegielną w podziemiu, pełniącą też funkcje pubowe, poza tym kręgielnię z dwoma torami, klub bilardowy z dwoma profesjonalnymi stołami oraz salę zabaw dla dzieci.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *