W Łodzi przygotowano pokój wzorcowy Aiden by Best Western

Hotel Reymont w Łodzi, który działał będzie jako pierwszy w Polsce pod marką Aiden by Best Western, przedstawił pokój wzorcowy. Zakończenie modernizacji hotelu należącego do Grupy PHH planowane jest wiosną przyszłego roku.

Za przygotowanie koncepcji i wykonanie projektu modernizacji hotelu odpowiedzialna jest pracownia KM Rubaszkiewicz. Projekt hotelu jest oparty na wytycznych marki, która nie formułuje sztywnych zaleceń dotyczących architektury wnętrz, ale jedynie nakierowuje, dając duży wybór kolorystyki i dekoracji. W związku z tym hotele marki Aiden zachowują indywidualny charakter, wynikający z lokalizacji i specyfiki miejsca. Budynek hotelu powstał w dwudziestoleciu międzywojennym, dlatego projekt zwraca uwagę na kształtujący się w tym czasie styl art déco oraz nurty kubizmu i fowizmu. Pojawia się kolorystyka z dzieł malarskich artystów tego okresu oraz akcent dekoracyjny we wnętrzach. Jest to zgeometryzowany detal widoczny w różnych elementach wzornictwa, który ma być jednocześnie awangardowy i nostalgiczny, a jasne barwy w połączeniu z odważnymi kolorami mebli nadawać mają niepowtarzalny charakter butikowemu hotelowi. – Do dyspozycji gości zostaną oddane 63 przestronne i wysokie na ponad 3 m pokoje, których stylistyka bazuje na delikatnych, piaskowych barwach ścian i podłogi. Biało-czarne meble uzupełnione będą czerwonymi fotelami, które intensywnym kolorem ożywią całą przestrzeń – opisuje Aneta Wodyk, prezes spółki PHH Hotele. – Na podłodze znajdziemy elegancką, biało-grafitową wykładzinę, która została indywidualnie zaprojektowana dla hotelu w Łodzi. Gustowne dodatki, takie jak czarne, duże lampy na złotej podstawie, białe, frezowane stoliki kawowe, czarne biurka z białym fotelem, stworzą spójny i elegancki wygląd pomieszczeń. Obrazy na ścianach, namalowane w stylu Tamary Łempickiej, idealnie wpasują się i podkreślą charakter stylu art déco.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *