Dobry Hotel – Hotelarską Siecią Roku 2023   "HOTELARZ"

Już po raz 15. „Hotelarz” przyznał nagrody 7 NAJ (bo w siedmiu kategoriach), którymi wyróżnia ludzi, hotele, marki i sieci za ich NAJwiększy wpływ na polski rynek hotelarski w danym roku. W kategorii Sieć Roku 2023 tytuł ten zdobyła Grupa Dobry Hotel.

Na początku roku portfolio sieci Dobry Hotel, która rozwija się przez dzierżawy i zarządzanie obiektami sieciowymi i niezależnymi, składało się z 17 hoteli i obiektów hotelowych z nieco ponad 1,1 tys. pokojami. Na koniec roku w jej skład wchodzi już 21 obiektów z 1,5 tys. W tym roku wydzierżawiła działające już wcześniej: 4-gwiazdkowy Hyatt Place w Krakowie z 216 pokojami i 5-gwiazdkowy Haffner w Sopocie ze 105 pokojami, otwarto też na Starym Mieście w Krakowie nowy Unicus Palace przy ul. Sławkowskiej z 36 pokojami i apartamentami oraz aparthotel N.33 Premium Apartments z 11 lokalami. Wcześniej pod sieciowymi markami działał tylko jeden obiekt Dobrego Hotelu – Moxy w Warszawie, wydzierżawiony w 2021 r. Teraz są ich już cztery – poza Hyattem Place, od lipca pod marką Wyndham Grand jako pierwszy w Polsce rozpoczął działalność dotychczasowy Unicus Palace w Krakowie przy ul. św. Marka, a do sieci marketingowej Design Hotels należącej do Marriott International wszedł H15 Boutique Hotel w Warszawie, dołączając w ten sposób do jednego z największych globalnych programów lojalnościowych Marriott Bonvoy. I jak wynika z nieoficjalnych informacji, to nie ostatni z obiektów Dobrego Hotelu, który działał będzie pod jedną z marriottowskich marek.

W tym roku podpisana też została umowa na dzierżawę i zarządzanie powstającym na gdańskiej Wyspie Spichrzów hotelem gdańskiej RWS Investment Group z 96 pokojami i apartamentami, który otwarty ma zostać w 2025 r. i również działać pod globalną marką, a inwestor deklaruje chęć współpracy z Dobrym Hotelem przy kolejnych realizacjach, jak Aves Resort & Spa na gdańskiej Wyspie Sobieszewskiej, 5-gwiazdkowy Halny w Wiśle ze 182 apartamentami czy hotel nad brzegiem jeziora Ukiel w Olsztynie. Jesienią uzyskano też 5-gwiazdkową kategoryzację dla krakowskiego H15 Hotel Francuski, który otwarty został w 2022 r. po ponad dwuletnim generalnym remoncie. Imponujący rozwoj firmy stworzonej i zarządzanej przez Leszka Mięczkowskiego.

WYRÓŻNIENIE

B&B HOTELS

Jeszcze na początku tego roku w sieci B&B Hotels, działającej w Polsce od 2010 r., funkcjonowało 10 hoteli z niespełna 1,2 tys. (w tym dwa łącznie z blisko 300 pokojami w Poznaniu i Lublinie otwarte zostały w 2022 r.). Na koniec roku jest ich już 14 z ponad 300 kolejnymi pokojami i podpisaną umową dzierżawy na kolejny w Kaliszu. To obecnie najszybciej rozwijająca się międzynarodowa sieć hotelowa w Polsce. Ten rozwój zawdzięcza nowej strategii, w której mocno postawiano na model dzierżawy, dzięki czemu przejmuje też hotele działające wcześniej pod innymi ekonomicznymi i midscalowymi markami międzynarodowymi, jak i niezależne.

SIECI ROKU

2022 – Hilton

2021 – Accor

2020 – PHH

2019 – Jin Jang (Louvre Hotels Group i Radisson Hotels Group)

2018 Arche

2017 – IHG

2016 – AccorHotels/Orbis

2015 – Marriott International

2014 – Hilton Worldwide

2013 – Accor/Orbis

2012 – Best Western

2011 – Best Western

2010 – Hilton Worldwide

2009 – Starwood


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *