Scandic ze statuetką i certyfikatem Eco Hotelu

12 maja br. w hotelu Scandic w Gdańsku, podczas kolejnego spotkania Akademii InspirEco Philips wręczono certyfikaty za wdrożenie energooszczędnych rozwiązań oraz za spełnienie norm oświetlenia proekologicznego. Wyróżnienie przyznano czterem hotelom z województwa pomorskiego, w tym Scandic Gdańsk.

 


Tym prestiżowym wyróżnieniem Akademia InspirEco Philips doceniła Scandic Gdańsk  
za proekologiczne działania, które są jedną z najważniejszych wartości reprezentowanych przez wszystkie hotele Scandic.


W ramach gali wręczenia nagród odbyły się seminaria oraz warsztaty dla przedstawicieli pomorskich hoteli. Hotelarze dowiedzieli się o najnowszych trendach w oświetleniu hotelowym, jak można wykorzystać oświetlenie, aby wyróżnić swój obiekt oraz w jakich miejscach w hotelu zużywa się najwięcej energii i jak temu zaradzić.


Scandic Hotels dba o ekologię oraz pozwala, by Goście również mieli taką możliwość, między innymi umożliwiając im segregację śmieci w pokojach. Poza codziennymi czynnościami, które pokazują, że osoby przebywające w hotelach dbają o ekologię, Scandic korzysta z rozwiązań pozwalających na znaczne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz zużycia wody i energii. Każdy z nas może to sprawdzić na dostępnym on-line eco kalkulatorze, który na żywo informuje nas o wyżej wymienionych danych http://www.scandic-campaign.com/livereport/?lang=en. W hotelach Grupy Scandic filtrowana jest woda. Celem tego działania jest  zachowanie cennych minerałów i soli w serwowanej wodzie oraz ograniczenie znacznej emisji dwutlenku węgla - aż do 160 ton rocznie.


Oprócz świadomości, że przebywając w hotelach Scandic dba się o naturę, Goście mogą zadbać także o samych siebie korzystając z rowerów, kijków do nordic walking, siłowni czy spożywając zdrowe posiłki przygotowane na podstawie konceptu Jamiego Olivera.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

6 komentarzy do “Scandic ze statuetką i certyfikatem Eco Hotelu

  1. pic na wodę – na takich „ekologicznych rozwiązaniach” najwięcej zarabiają producenci żarówek po kilkadziesiąt złotych

  2. Niestety większość z tej proekologicznych obiektów to tylko PR.

    Nie wiem, ale mam nadzieję, że ze Scandic jest inaczej, skoro dostali wyróżnienie to na pewno na nie zasłużyli.

  3. Odbywałam tam praktyki i wiem jak to wygląda od kuchni. Moge śmiało powiedzieć, że ZASŁUŻYLI 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *