Ruszył: Aries Hotel & Spa Szczyrk

W grudniu otwarty został w byłym Domu Turysty PTTK 5-gwiazdkowy Aries Hotel & Spa Szczyrk ze 124 pokojami, restauracją Halka, aquaparkiem i największą strefą saun w regionie. Pokoje i apartamenty z balkonami i panoramicznymi oknami stworzono w charakterystycznym dla marki Aries stylu alpejskim, a w wystroju dominuje drewno, które tworzyć ma przytulną atmosferę i odzwierciedlać klimat Beskidu Śląskiego.

To trzeci hotel pod marką Aries otwarty w Domu Turysty PTTK, po Zakopanem i Wiśle. Dom Turysty w Szczyrku wybudowany został w pierwszej połowie lat 60. XX wieku i działał do 2008 r. Ostatecznie z powodu braku środków na modernizację obiekt stał pusty i niszczał do 2020 r., gdy nowym właścicielem została firma Platan Hotels & Resorts i w częściowym obrysie dawnego obiektu stworzyła pierwszy w Szczyrku hotel 5-gwiazdkowy.

W Aries Hotel & Spa na gości czeka szeroka gama udogodnień i atrakcji, w tym restauracja Halka z kuchnią autorską, działająca też w zakopiańskim hotelu. Aqua Aries to pierwszy aquapark w Szczyrku, a goście mają do dyspozycji basen o powierzchni 215 m kw. z podwodnymi leżankami i hydromasażem, trzy zjeżdżalnie, wodny plac zabaw oraz 11 jacuzzi, w tym cztery zewnętrzne. W największym w Beskidzie Śląskim saunarium o powierzchni ponad 400 m kw. oprócz specjalnie zaprojektowanej sauny fińskiej goście mają do wyboru: sauny infrared, dwie łaźnie parowe, beczkę z lodowatą wodą i dużą salę relaksu z tężniami, a także prywatną przestrzeń dla par – lub kilkuosobowych zamkniętych grup – z własną sauną, wannami kąpielowymi i gabinetem masażu.

Z kolei oferta Aries Spa składa się z autorskich zabiegów i masaży. Pokoje i apartamenty od 24 do 70 m kw. sprzedawane są, podobnie jak w innych obiektach Aries, w systemie condo. Hotel o powierzchni 15,4 tys. m kw. został zaprojektowany przez architekta Pawła Steca. Aby utrzymać ciepły i naturalny klimat, na elewacjach zostały wprowadzone elementy okładzin kamiennych i drewnianych, a na balkonach elementy dekoracyjne nawiązujące kształtem do beskidzkich rozet.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *