GRUPA PHH: prezentuje pokój wzorcowy hotelu Ikar w stylu Four Points by Sheraton

Hotel Ikar w Poznaniu, wchodzący w skład Grupy PHH, przedstawił nowo opracowany pokój wzorcowy. Docelowo hotel będzie funkcjonował pod marką Four Points by Sheraton. Zakończenie modernizacji planowane jest w pierwszym półroczu 2025 r. Projekt modernizacji przygotowany przez pracownię Emkaa Architekci wpasowuje się w charakter marki Four Points by Sheraton oraz spełnia wymogi klasyfikacji hoteli w standardzie 4-gwiazdkowym. Poznański Ikar jest bliźniakiem hotelu Wieniawa we Wrocławiu.

Głównym założeniem projektu wnętrz pokoi było stworzenie przestrzeni odpowiadającej wizerunkowi marki skierowanej do otwartych i dynamicznych podróżnych, w przeważającej mierze biznesowych, poszukujących dobrej jakości i racjonalnej ceny. Pokoje utrzymane są w estetyce modern vintage, integrującej współczesne formy z estetyką z lat 50. i 60. XX wieku. Zamiast powszechnych w pokojach hotelowych zabudów projektanci postawili na wolnostojące meble, niczym narastająca przez lata kolekcja przedmiotów z duszą kompletowana na targu staroci. Charakter nadawać ma intarsjowana szafa (technika zdobnicza polegająca na wykładaniu powierzchni drewnianych mebli innymi gatunkami drewna), biurko w fornirze czeczotowym czy fotel z repertuaru klasyki polskiego designu. Ściana w denimowej tapecie zestawiona jest ze skórzanym zagłówkiem, a w przedsionku gości witać będą miętowe płytki, niedoskonałe niczym ręcznie formowana dawna ceramika.

Jakość materiałów i wykonania podkreślona jest przez lampy DCW. Łazienka to zestawienie neutralnych białych płytek, ciepłej drewnianej okładziny ściennej, szafki retro i oryginalnego lustra. – Jednym z założeń projektowych było utrzymanie wrażenia, że meble są elementami zbieranymi na przestrzeni lat, stąd ich wolnostojący charakter oraz wybór poszczególnych materiałów wykończeniowych nawiązujący do klimatu połowy XX w. Pokoje wzbogacone są fotografiami atrakcyjnych widoków Poznania. Całość składa się na domowy klimat zachęcający gości do częstego odwiedzania hotelu – opisuje Agnieszka Łebska, dyrektor ds. technicznych i realizacji inwestycji PHH. Do dyspozycji gości zostanie oddanych 156 pokoi, obszerna przestrzeń konferencyjna, restauracja oraz drink bar.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *