Sztuka w hotelach – Puro Kraków Stare Miasto laureatem

Autor: Opr. WK

Konkurs Art in Architecture Festival promuje wykorzystanie sztuki w obiektach komercyjnych oraz w przestrzeni publicznej i prywatnej. W tym roku laureatem w kategorii Hotel zostały Puro Kraków Stare Miasto i pracownia Paradowski Studio, a wyróżnienia otrzymały Puro Warszawa Centrum i pracownia DeSallesFlint oraz H15 Boutique Hotel Warszawa i projektantka Mariola Tomczak.

Celem organizowanego przez Fundację Innowacji Społeczno-Kulturalnych festiwalu jest zachęcenie inwestorów, architektów wnętrz do współpracy z artystami przy realizacji swoich projektów przez promocję wprowadzania sztuki do przestrzeni obiektów. Nagrody w kategoriach: Mieszkanie/Dom, Przestrzeń Publiczna, Biuro, Hotel i Wystawa przyznawane są przez jury złożone z przedstawicieli świata architektury, sztuki i designu za unikatowe walory artystyczne i uchwycenie idei wprowadzenia sztuki do architektury, a laureaci otrzymują złote statuetki z wizerunkiem Leonarda da Vinci.

Puro Kraków Stare Miasto – hołd ważnym rozdziałom historii polskiego designu

Laureatem tegorocznej edycji w kategorii Hotel została pracownia Paradowski Studio i inwestor hotelu Puro Stare Miasto w Krakowie wraz z kurator sztuki sieci Puro Zuzanną Zakaryan. Z uzasadnienia: „Zainspirowany atmosferą dawnego Krakowa, zaprojektowany przez Paradowski Studio hotel Puro odkrywa nowe wnętrza wypełnione lokalnymi wpływami i sztuką. Puro oddaje hołd ważnym rozdziałom historii polskiego designu, w dużej mierze nieodkrytym przez międzynarodowych gości. Po wejściu do holu gości wita mozaika projektu Tomasza Opalińskiego, inspirowana tradycją tych PRL-owskich, np. słynnej wielobarwnej mozaiki z krakowskiego kina Kijów.

Dużą uwagę przykuwa strojny relief na ceramice, nawiązujący do techniki sgraffito. W pokojach hotelowych znaleźć można zestaw dzieł dodatkowo ukazujących różnorodność artystyczną kolekcji Puro – drzeworyty, printy czy litografie stworzone przez Martę Wojtuszek, Agnieszkę Owsiany, Bartłomieja Chwilczyńskiego i Tomasza Opalińskiego. W przestrzeniach wspólnych prezentowane są także prace Jakuba Woynarowskiego, Marty Antoniak, Tomasza Barana czy Małgorzaty Malwiny Niespodziewanej – wszyscy związani z Krakowem. W swojej twórczości stosują ciekawe rozwiązania formalne, niekonwencjonalne zestawienia i eksperymentują. Każde z ni

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *