Przy Starym Mieście w Warszawie powstanie hotel studencki z 404 pokojami

W Warszawie przy ul. Zakroczymskiej między Starym Miastem, mostem Gdańskim i stadionem Polonii rozpoczęła się budowa hotelu studenckiego XIOR z 404 pokojami i dużymi przestrzeniami co-livingowymi o łącznej powierzchni 9,9 tys. m kw.

Inwestorem jest spółka Colegno, należąca do firmy dewelopersko-inwestycyjnej Solid Capital z Dubaju oraz belgijskiej firmy giełdowej XIOR Student Housing inwestującej w akademiki i zarządzającej domami studenckimi w Europie Zachodniej (w 2022 r. przejęła za ponad 900 mln euro sieć domów studenckich BaseCamp, które działają również we Wrocławiu, Łodzi i Katowicach). Kompleks zaprojektowany został przez biuro architektoniczne Kazimierski i Ryba, a generalnym wykonawcą jest Skanska. Budowa zakończyć ma się w 2025 r.

Sieci jak BaseCamp i Xior zaliczają się do sektora nieruchomości PBSA (Purpose Built Student Accommodation) – w ostatnich latach segment prywatnych akademików, wymagający stosunkowo niewielkich nakładów inwestycyjnych, a mogący liczyć na bardzo wysokie obłożenie długoterminowe, stał się alternatywą dla aktywności w sektorze biurowym i handlowym, ze zwrotami z inwestycji na rynkach zachodnich na poziomie 4,5-6 proc.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *