Europa dla uczniów – uczniowie dla Europy

W ramach projektu „Europa dla uczniów – uczniowie dla Europy” realizowanego w Zespole Szkół nr 3 we Wrocławiu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, 30 uczniów szkoły wyjechało na 4-tygodniowe praktyki zagraniczne do Bolonii we Włoszech oraz do Corralejo na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura.

Wyjazd został poprzedzony wielomiesięcznymi przygotowaniami – kursami języka angielskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego, a także przygotowaniem kulturowym. Uczniowie biorący udział w projekcie reprezentowali różne zawody – technik obsługi turystyki, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa.

Miejsca, w których odbywały się praktyki były dostosowane do kompetencji i umiejętności uczniów. Praktyki  odbywały się w hotelach i restauracjach o wysokim standardzie. Podczas praktyk każdy z uczniów doskonalił kompetencje miękkie i twarde, dzięki czemu wzbogacił swoją wiedzę branżową w praktyce, mając stały kontakt z gościem i pracodawcą oraz poznając standardy pracy we Włoszech i Hiszpanii. Praktyki pozwoliły również, kształtować umiejętności współpracy w międzynarodowych zespołach, co jest cennym doświadczeniem w branży turystyczno- hotelarskiej.

Poza codziennymi obowiązkami uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji miasta oraz zapoznać się z lokalną kulturą i zwyczajami. Cztery tygodnie w obcym kraju pozwoliły uczniom zaobserwować różnice występujące w kulturze włoskiej i hiszpańskiej, dzięki czemu poszerzyli swoje horyzonty. Uczestnicy projektu podkreślali, że wyjazd nauczył ich samodzielności oraz pozwolił przełamać barierę językową.  Udział w takim projekcie to również doskonała możliwość współpracy z ludźmi z innego kręgu kulturowego, które rozwija ciekawość  i  tolerancję wobec innych narodów. Duży atut projektu to praktyczna nauka zawodu, która owocuje międzynarodowym doświadczeniem i przygotowaniem do pracy w hotelarstwie, turystyce i gastronomii.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *