Arche stawia na segment MICE. W Mielnie powstaje przestrzeń dla 4 tys. osób   INWESTYCJE

Grupa Arche chce zwiększyć rentowność posiadanych resortów, dlatego zdecydowano, aby zagospodarować rynkową lukę i zapotrzebowanie na wielkie wielofunkcyjne przestrzenie kulturalno-rozrywkowe. W ramach tych działań powstać mają nowe obiekty, a przestrzeń konferencyjna w istniejących hotelach, ma zostać rozbudowana.

Arche Fabryka Samolotów w Mielnie i Hangar 3500

W ramach kompleksu Arche Fabryka Samolotów Mielno na terenie mającym 6,5 ha, prowadzona jest rewitalizacja jednej z największych przestrzeni kulturalno-rozrywkowej w Polsce. Hangar 3500 — o wys. 9-12 m, oferować ma jedną z największych sal eventowych w tej części kraju, która pomieści nawet 4 tys. osób i dysponuje parkingiem na 500 samochodów. Obiekt ten niegdyś należał do bazy lotnictwa Luftwaffe, która produkowała do 1945 r. wojskowe wodoloty składowane. Następnie teren przejęło Wojsko Polskie i baza służyła armii, nieprzerwanie do lat 90. XX w.  W listopadzie 2020 r. zabytek zakupiła Grupa Arche

— Dzięki dostępnym terenom, które już posiadamy, możemy reinwestować nasze zyski w rozbudowę i budowę nowych obiektów konferencyjnych. Przez co już tego lata Arche Hotel Nałęczów “Sanatorium Milicyjne” zwiększy swoje maksymalne możliwości MICE z obecnych 500 osób o 600, czy łącznie do ponad 1 tys. gości, nasz rynkowy bestseller Cukrownia Żnin dysponująca teraz 800 miejscami eventowymi, zyska drugie tyle i będzie mogła przyjąć 1 tys. 600 osób, czy 27 ha Folwark Łochów stanie się największym centrum konferencyjno-targowym na Mazowszu z nową salą na 1 tys. 200 i obecną na 700 osób - mówi Magdalena Sidorowicz, dyrektor sprzedaży i marketingu Arche.

Obecnie kolekcję Arche stanowi 4 tys. pokoi w 19 hotelach i obiektach hotelowych oraz 150 kontenerów w tzw. hotelu rozproszonym Arche Siedlisko. Kilka kolejnych jest w przygotowaniu lub w budowie. W połowie 2024 r. ruszą dwa nowe — Arche Klasztor we Wrocławiu i Arche Nałęczów dawne Sanatorium Milicyjne.

Strategiczne plany firmy Władysława Grochowskiego zakładają, zarządzanie ponad 50 hotelami w 2030 r. W tym czasie znacząco, zdaniem spółki, zwiększyć ma się też liczba inwestorów kupujących pokoje hotelowe na własność i korzystających w autorskim Systemie Arche.

System Arche różni się od systemu condo przede wszystkim tym, że nabywcy czerpać mają zyski z całej działalności hotelu, a nie tylko z zakupionego pokoju. Obecnie Arche deklaruje zysk "do 12%".


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *