Kiedy powstaną nadmorskie Radissony?   INWESTYCJE

Z pewnymi problemami przebiega start inwestycji dwóch hoteli sieci Radisson, 220-pokojowego Radisson Blu w Międzywodziu i 276-pokojowego Radisson Resort&Suites w Ustroniu Morskim, których debiut na rynku, po przełożeniu, komunikowany jest na odpowiednio 2025 i 2026 rok. Oba hotele komercjalizowane są w systemie condo.

Plac budowy hotelu Radisson Blu Międzywodzie/styczeń 2024

5-gwiazdkowy Radisson Blu Międzywodzie pierwotnie pierwszych gości miał powitać w 2024 roku, później otwarcie przełożono na rok 2025. Obiekt, którego inwestorem jest spółka Sea Invest, posiadać ma 226 pokoi z opcją rozbudowy do 435 jednostek. Hotel dysponować ma dwu i trzypokojowymi apartamentami o powierzchni od 38 do 70 m kw. Całość zaprojektowana została na planie dwóch pięciokondygnacyjnych półokręgów przez wrocławskie Q2Studio. Pokoje sprzedawane są w systemie condo w podziale przychodu 70/30 lub 8% stałej stopy zwrotu. Z informacji „Hotelarza” wynika, że dotychczas nabywców znalazło 67 z 226 apartamentów, zaś hipoteka nieruchomości jest obciążona na 36 mln zł zabezpieczeniem umowy pożyczki.

Już pod koniec ubiegłego roku zapytaliśmy inwestora, oraz generalnego wykonawcę, co jest przyczyną opóźnienia projektu. Otrzymaliśmy wówczas od tego ostatniego informację, że „chwilowe spowolnienie prac wynika z konieczności wprowadzenia drobnych zmian projektu konstrukcji posadowienia obiektu, spowodowanych odmiennymi warunkami gruntowo-wodnymi, a także niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jak tylko powyższe przeszkody zostaną usunięte, firma Gryfbud niezwłocznie będzie kontynuować prace w normalnym tempie”. Najwyraźniej przeszkody te nie zostały dotąd pokonane, ponieważ prace wciąż się nie rozpoczęły. Inwestor projektu, Marek Kocwa, poinformował nas jednak, że „intensywne prace ruszą w lutym o ile oczywiście pozwoli na to zimowa aura. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to druga połowa 2025 roku”.

tak ma wyglądać hotel Radisson Blu w Międzywodziu

Problemy ze startem inwestycji ma Radisson Resort&Suites w Ustroniu Morskim. Prace budowlane, które miały rozpocząć się jesienią 2022 roku, dotąd na dobrą sprawę się nie zaczęły. Przesunięta została za to data otwarcia hotelu z 2025 na 2026 rok. Również w tej inwestycji pokoje sprzedawane są w systemie condo, przez spółkę Condo.pl, operatorem obiektu ma być zaś VHM Hotel Management, spółka-córka Satoria Group. Hotel ma powstać w pierwszej linii brzegowej poprzedzonej drzewami, kilkadziesiąt metrów od plaży. Na najwyższej kondygnacji planowane są dwupoziomowe apartamenty. Hotel posiadać ma także trzy sale konferencyjne na 250 osób, kryty basen i jacuzzi, saunarium, gabinety zabiegowe SPA, restaurację i kawiarnie.

Plac budowy hotelu Radisson Resort&Suites w Ustroniu Morskim/styczeń 2024

Pokoje mają mieć od 25 do 42 m kw. i sprzedawane są po około 20 tys. brutto za metr z wykończeniem. Inwestor deklaruje podział dochodów z najmu w proporcji 70/30% na korzyść właścicieli pokoi, co ma stanowić zwrot z inwestycji na poziomie 7/9% rocznie. Właściciele lokali będą mogli również korzystać z 14 dni pobytów właścicielskich w roku. Inwestorem jest P48 Sp z o.o. Sp. K.. a jej udziałowcy związani są z branżą nieruchomości.

Plac budowy hotelu Radisson Resort&Suites w Ustroniu Morskim/styczeń 2024

Plac budowy hotelu Radisson Resort&Suites w Ustroniu Morskim/styczeń 2024

Tak ma wyglądać Radisson Resort&Suites w Ustroniu Morskim

Pomimo początkowej woli przesłania swojego stanowiska, do czasu publikacji tego tekstu sieć Radisson nie odpowiedziała na nasze pytanie dotyczące przyszłości tych obiektów.

(ZS)


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *