Jak zostać gwiazdą hotelarstwa? Druga edycja akcji „Hotelowe Zawody” w Jastrzębiej Górze

Na czym polega praca w hotelarstwie? Jakie możliwości rozwoju stwarza? Czy to zawód odpowiedni dla mnie? – blisko 200 uczniów z ósmych klas szkół podstawowych szukało odpowiedzi na te pytania podczas drugiej edycji akcji „Hotelowe Zawody”. Pomysłodawcą i organizatorem eventu jest spółka Primavera Hotele, właściciel  dwóch obiektów: Primavera i Astor  w Jastrzębiej Górze.

Druga edycja akcji „Hotelowe Zawody” pod hasłem „Zostań Gwiazdą Hotelarstwa” przyciągnęła liczną grupę uczniów ósmych klas szkół podstawowych z regionu. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat roli hotelarstwa oraz rozwoju turystyki.

Wydarzenie stanowiło okazję do zapoznania się z ofertą branżowych szkół średnich. Współorganizatorami były trzy szkoły: Powiatowy Zespół Szkół w Kłaninie, Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie oraz Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego w Pucku, realizujące program nauczania  ukierunkowany na dziedziny związane z hotelarstwem i gastronomią.  „Hotelowe zawody” to również platforma wymiany doświadczeń zarówno ze specjalistami, jak i młodymi adeptami sztuki hotelarskiej – uczniami szkół średnich.

Podczas części oficjalnej uczestników przywitał wicestarosta Powiatu Puckiego Tomasz Herrmann, który przybliżył temat rozwoju szkolnictwa zawodowego w powiecie. Swoim doświadczeniem i pasją podzielili się: Sebastian Cichy – kucharz i współwłaściciel restauracji KonCi by Sebastian Cichy, związany z gastronomią od ponad 30 lat,  Kamil Czajkowski – manager hotelowy z kilkunastoletnim doświadczeniem oraz Krzysztof Studziński – reprezentant Polski i zdobywca 3. miejsca w konkursie na najlepszego recepcjonistę świata.

Podczas „Hotelowych Zawodów” mocno stawiano na praktykę. Młodzież miała okazję zapoznać się z infrastrukturą obiektów i zobaczyć, jak wygląda codzienna praca w hotelu.  Uczniowie eksplorowali tajniki gościnności poprzez różnorodne zadania przygotowane przez kadrę managerską obiektów Primavera i Hotel Astor. Wśród wyzwań znalazły się m.in. ścielenie łóżek  na czas, gotowanie potraw, nakrywanie stołów, obsługa w recepcji czy serwowanie koktajli.

Wydarzenie zyskało wsparcie i uznanie w postaci patronatu honorowego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, starosty puckiego Jarosława Białka oraz burmistrza Władysławowa Romana Kużela. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Kaszebe i Twoja Telewizja Morska.

– Celem akcji było pokazanie uczniom, że hotelarstwo to nie tylko praca na start czy sezonowo, lecz również fascynująca przestrzeń do rozwoju zawodowego – tłumaczy Krzysztof Michalski, manager działu  HR Primavera Hotele. – Wszyscy myślą, że to dobra praca na start: na sezon, na czas studiów. Tymczasem my prowadząc dwa duże całoroczne obiekty hotelarskie, chcemy budować stabilny,  silny zespół składający się z osób, które lubią swój zawód oraz pracę z ludźmi. Chcemy rozwijać  naszych pracowników, aby być dla nich alternatywą zawodową na wiele lat.

Jak podkreśla organizator, duża frekwencja oraz zainteresowanie akcją wśród lokalnych władz, mediów i instytucji z branży hotelarskiej pokazują, że to inicjatywa doceniana i potrzebna. Branża turystyczna i hotelarska to sektor szczególnie istotny w regionie nadmorskim, dlatego bardzo ważne jest, by promować ją wśród młodych osób stojących przed wyborem swojej ścieżki kariery.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *