AccorInvest objął patronatem klasę kucharską w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie

AccorInvest, największa grupa inwestująca w nieruchomości hotelowe w Europie i właściciel Orbisu, rozwija ponad 20-letnią współpracę z Zespołem Szkół Gastronomicznych Nr 2 w Krakowie. 17 stycznia AccorInvest uroczyście objął patronatem klasę kucharską.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Joanna Kłeczek-Kacza, kierownik regionalnych kierowników HR AccorInvest w Polsce; Violetta Krzemień-Banot, dyrektor hoteli Novotel i ibis Kraków Centrum; Maciej Naziębłło, dyrektor hotelu Novotel Kraków City West, Tomasz Schweda, dyrektor hotelu Mercure Kraków Stare Miasto, Przemysław Działański, dyrektor hoteli ibis i ibis Budget Kraków Stare Miasto, szefowie kuchni tych hoteli oraz przedstawiciele szkoły. Spotkanie miało na celu podkreślenie znaczenia współpracy między dynamicznym sektorem hotelarskim a edukacją. Było również okazją do przekazania uczniom spersonalizowanych bluz kucharskich, profesjonalnych noży, zapasek oraz drobnych upominków.

– W czerwcu ubiegłego roku podpisaliśmy umowę o objęciu patronatem nad branżową klasą kucharzy, która rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2023 roku. Nasza wieloletnia współpraca ze szkołą obejmuje szereg inicjatyw na wielu płaszczyznach w zawodach takich jak kucharz, kelner, barman. Działania te zawierają przekazywanie materiałów i programów niezbędnych do zajęć dydaktycznych, prowadzenie zajęć dla uczniów, uczestnictwo jako jury w konkursach, wsparcie rozwoju zawodowego nauczycieli, organizowanie praktyk zawodowych, kształcenie uczniów w ramach praktycznej nauki zawodu oraz organizowanie i przeprowadzanie warsztatów – wyjaśnia Joanna Kłeczek-Kacza, kierownik regionalnych kierowników HR w Polsce.

Historia tej szkoły, sięgająca ponad 100 lat, rozpoczęła się w 1910 roku, kiedy to powstało Miejskie Seminarium Gospodarcze – pierwsza tego typu placówka edukacyjna w Polsce. Realizowane i planowane akcje w roku szkolnym 2023/2024 obejmują różnorodne warsztaty, począwszy od pieczenia i wytwarzania wyrobów z ciasta, poprzez produkcję dań wegańskich, aż po warsztaty dotyczące techniki przyrządzania mięs, prowadzone przez znanych krakowskich  szefów kuchni - Janusza Knapika oraz Macieja Plutę. Dodatkowo, w planach jest szkolenie z tematyki monodeserów oraz autorski program warsztatów pieczywa, panini, tartinek, tostów, focaccia i innych.

– Dla Zespołu Szkół Gastronomicznych Nr 2 w Krakowie współpraca z AccorInvest to nie tylko szansa na doskonalenie umiejętności uczniów, ale także okno otwierające się na fascynujący świat profesji kulinarnych. Wspólnie kształtujemy przyszłość naszych uczniów, inspirując ich do pasji i osiągania wzorowości w sztuce kulinariów. Utworzona wraz z AccorInvest klasa patronacka w zawodzie kucharza jest pierwszą w historii naszej szkoły, z czego jesteśmy ogromnie dumni – mówi wicedyrektorka do spraw zawodowych Ewa Konieczna.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że absolwenci Zespołu Szkół Gastronomicznych Nr 2 zasilają szeregi hoteli z Grupy AccorInvest. Obecnie pracują jako kucharze a także szefowie kuchni, między innymi Janusz Knapik z Novotel Kraków City West oraz Miłosz Kowalski z Novotel i ibis Kraków Centrum.

– AccorInvest, angażując się w rozwój młodych talentów, współpracuje nie tylko z Zespołem Szkół Gastronomicznych Nr 2, ale także inwestuje w edukację poprzez programy praktyk, staży i szkoleń. Wspólnie z przedstawicielami branży edukacyjnej kształtujemy przyszłe pokolenie profesjonalistów w obszarze hotelarstwa – dodaje Joanna Kłeczek-Kacza. W efekcie tych działań firma trzykrotne otrzymała nagrody od władz województwa małopolskiego za wspieranie kształcenia zawodowego.

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym z blisko 750 hotelami, które reprezentują 115 tys. pokoi, zlokalizowanymi w 26 krajach Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji. Grupa konsoliduje i wzmacnia portfel nieruchomości poprzez nabywanie i renowację aktywów hotelowych oraz rozwój hoteli w Europie w segmencie ekonomicznym i średnim. AccorInvest korzysta z wiedzy i doświadczenia hotelarskiego swojego wieloletniego partnera Accor - zarządcy i właściciela marek, takich jak ibis, Novotel czy Mercure. AccorInvest Group jest właścicielem Orbis S.A., największej w Polsce i w Europie Wschodniej grupy inwestującej w nieruchomości hotelowe.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *