Wyndham Wroclaw wkrótce będzie największym hotelem w mieście   INWESTYCJE

Otwarty w 2022 r. Wyndham Wroclaw Old Town z 205 pokojami powiększy się o kolejne 152 i od początku drugiego kwartału będzie liczył 357 pokoi. Tym samym stanie się największym hotelem we Wrocławiu m.in. z apartamentem o powierzchni 120 m kw. i wrocławskimi muralami w przestrzeniach ogólnodostępnych.  Cały hotel ma działać zgodnie z filozofią eco sieci Wyndham.

Decyzję o rozbudowie inwestycji podjęto już w 2022 roku. Właściciel obiektu na mocy porozumienia z Mogotel Hotel Group – łotewskim operatorem zarządzającym ponad 20 hotelami w Europie zdecydował się na poszerzenie powierzchni hotelu o dodatkową przestrzeń, dotychczas wynajmowaną pod powierzchnie biurowe. Hotel będzie oferował też dwie restauracje, 12 sal konferencyjnych, executive lounge oraz siłownię ze strefą fitness.

4-gwiazdkowy Wyndham Wroclaw Old Town położony jest w 50 metrów od Rynku w kompleksie Wratislavia Center, gdzie do wybuchu pandemii w 2020 r. działał leasingowany przez Orbis hotel  Sofitel Old Town, zajmujący ok. połowę powierzchni obiektu. W 2021 r. obiekt został wydzierżawiony przez Mogotel, który podpisał umowę franczyzową na markę Wyndham i otworzył pod nią hotel w marcu 2022 r. W 2023 r. istniejące pokoje zostały zmodernizowane zyskując nowy design. Nowo powstające, mają zachęcać nowoczesną kolorystyką oraz lokalnymi akcentami. W przestrzeniach ogólnodostępnych znajdą się wrocławskie murale, które widoczne będą zaraz po wejściu do hotelu.

– Cieszymy się, że nasze przestrzenie będą tętnić życiem. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że zadaszone atrium będzie pełne gości spotykających się w celach biznesowych i towarzyskich –mówi Tomasz Majszyk, dyrektor generalny hotelu. – Bardzo reprezentacyjny jest 120-metrowy nowoczesny apartament, który został zaprojektowany w najdrobniejszych szczegółach. Jego największym atutem jest spektakularny widok z balkonu na malowniczą kościelną wieżę i ścisłe centrum miasta. Liczymy, że przyciągnie on wielu gości VIP, ceniących komfort i walory wizualne otoczenia.

Nowa hotelowa siłownia z salą fitness oraz strefa wellness zajmą znaczną część najwyższego, 6. piętra.  Dodatkowo goście mają możliwość skorzystania z trzypoziomowego parkingu znajdującego się w budynku. – Co wcale nie jest takie oczywiste, biorąc pod uwagę lokalizację przy Rynku – dodaje Tomasz Majszyk.

Cały hotel ma działać zgodnie z filozofią eco sieci Wyndham. – Chcielibyśmy, aby przeszkolone atrium, które wypełnimy roślinami i kwiatami było „zieloną enklawą w centrum miasta” i miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców i turystów.  Filozofia eco towarzyszy sieci Wyndham codziennie, dlatego koncepcja zielonej przestrzeni w takim miejscu idealnie wpisuje się w ten wizerunek. Wrocławski Wyndham Wroclaw Old Town uczestniczy w programie sieciowym Wyndham Green, który promuje zrównoważone praktyki w branży hotelarskiej – tłumaczy Tomasz Majszyk. – We wszystkich pomieszczeniach hotelowych zainstalowaliśmy oświetlenie led, w każdym pokoju stoją kosze do sortowania śmieci, w łazienkach dostępne są certyfikowane kosmetyki w dużych dozownikach, a pokoje sprzątamy tylko na wyraźne życzenie gości (obniżamy zużycie wody i detergentów). Goście będą mieli do dyspozycji wodę w szklanych butelkach z opcją bezpłatnego dopełniania jej w czasie pobytu. Nasza restauracja już teraz działa zgodnie z filozofią less waste. Naszych gości zachęcać będziemy do aktywności fizycznej umożliwiając korzystanie w sezonie z zajęć fitness, a dzięki bliskim nam założeniom „Think green, Live green” będziemy dążyć do współtworzenia z nami kultury ekologicznej w hotelu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *