Hotelowe realizacje Tremend: od Paryża przez Warszawę, Kraków, Szczecin, Katowice i Szczyrk po Lwów

Rok 2023  przyniósł pracowni Tremend finalizację projektów przestrzeni hotelowych w Paryżu i Krakowie, a przy kilku następnych trwają prace m.in. w Szczyrku, Warszawie, Krakowie, Szczecinie i Kijowie.  

W połowie 2023 r. został oddany kameralny, ekskluzywny hotel Alberte w Paryżu. To projekt zrealizowany w XIX-wiecznej, zabytkowej kamienicy pochodzącej z czasów wizjonerskiej transformacji miasta przeprowadzonej przez G.E. Haussmanna. Wnętrza mieszczącego się niemalże u stóp wieży Eiffla hotelu to ukłon w stronę tradycji rodzinnej firmy właścicieli, którzy od pokoleń zajmują się produkcją koniaku. Stąd też kolorystyczne przełamania jasnego wystroju intensywnymi tonami koloru koniakowego, zastosowanie naturalnych, szlachetnych materiałów jak drewno czy miedź oraz stylowe meble służące ekspozycji butelek z domowej produkcji koniakiem. Architekci Tremend zachowali jak najwięcej oryginalnych elementów wnętrza, m.in. zabytkowe schody i balustrady. Dopełnieniem całości stały się obrazy polskiej artystki Magdaleny Głodek, których organiczne, linearne formy nawiązują do krajobrazów francuskich winnic.

Jesienią otwarty został Meininger Kraków Centrum zlokalizowany w sąsiedztwie Starego Miasta. Jest to pierwszy w Polsce obiekt należący do popularnej niemieckiej sieci Meininger, której placówki mieszczą się w prawie 30 najważniejszych europejskich metropoliach. Inspiracją dla zaprojektowanych przez pracownię Tremend wnętrz oraz motywem przewodnim jest hasło „Flow of creation”, które sięga do unikatowego, wielowiekowego i wielokulturowego dziedzictwa miasta oraz zabiera gości w swoistą estetyczną podróż, w której nie brak stylistycznych odniesień do historii Krakowa.

Miniony rok upłynął jednak pracowni Tremend nie tylko pod znakiem ukończenia już trwających projektów, ale też przedsięwzięć – także poza granicami Polski. W ostatnich miesiącach zespół Magdy Federowicz-Boule, Anny Federowicz i Jarosława Gwóździa rozpoczął pracę nad kolejnymi realizacjami w segmencie hospitality m.in. w Barcelonie, Budapeszcie, Bukareszcie, Paryżu oraz Rydze. Pracownia kończy również dwie realizacje w Ukrainie, gdzie odpowiada za projekty wnętrz Novotel i Tulip Residence we Lwowie. Natomiast we wrześniu tego roku pierwszych gości przyjąć ma Mercure Szczyrk Resort, wielofunkcyjny ośrodek. Ponadto architekci Tremend realizują projekty butikowych hoteli w zabytkowych kamienicach jak np. MGallery w Szczecinie czy Marriott Tribute Portfolio w Warszawie oraz w Katowicach (projekt wnętrz).

Potwierdzeniem pozycji pracowni nie tylko na rodzimym, ale też zagranicznym rynku są międzynarodowe wyróżnienia i docenienie pracy Tremend przez międzynarodową społeczność architektów i inwestorów. Ostatnie miesiące przyniosły polskiej pracowni prestiżowe nagrody jak European Property Award 2023, MUSE Design Award 2023, A' Design Award 2023 oraz World Architecture Festival Award 2023 za projekt wnętrz Royal Tulip Warsaw Apartments. Złotym medalem MUSE Design Award 2023 wyróżniono także wnętrza Mercure Szklarska Poręba.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *