Dom Zdrojowy w Jeleniej Górze rozbudowuje się o część hotelową z 88 pokojami   INWESTYCJE

Spółka Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU rozpoczęła rozbudowę Domu Zdrojowego w kompleksie uzdrowiskowym Jelenia Góra – Cieplice. Inwestycja obejmie częściową przebudowę oraz rozbudowę istniejącego obiektu o 5-kondygnacyjną część hotelową z 88 pokojami, SPA z basenem i jacuzzi oraz strefą zabiegową. Zakończenie prac zaplanowane jest na II kwartał 2025 r.

Dom Zdrojowy to zabytkowy obiekt sanatoryjny należący do Polskiej Grupy Uzdrowiskowej. Położony w centrum kompleksu termalnego Jelenia Góra - Cieplice, jest popularnym miejscem wśród kuracjuszy, korzystających z leczniczych właściwości wód termalnych Karkonoszy. Obiekt składa się z trzech segmentów, z których najstarszy obejmuje zabudowania z połowy XIX wieku.

Inwestycja przewiduje przebudowę istniejących budynków oraz budowę nowej 5-kondygnacyjnej części hotelowej. Prace podzielono na dwa etapy, z których pierwszy obejmie budowę nowo projektowanego budynku wraz z elementami zagospodarowania terenu i infrastrukturą techniczną. W drugim etapie zostanie wykonana przebudowa i rozbudowa istniejących budynków Domu Zdrojowego.

Na parterze budynku planowane jest powiększenie i przebudowa strefy konsumpcyjnej, zabiegowej i części wspólnych. W projekcie uwzględniono gabinety do kąpieli perełkowej i kwasowęglowej, masażu wirowego. W strefie SPA powstanie basen z atrakcjami, jacuzzi z wodą termalną i solankową oraz strefa saun.

Baza hotelowa została zaprojektowana na trzech kondygnacjach umieszczonych nad częścią zabiegową. Goście będą mogli skorzystać z oferty noclegowej w 1- i 2 osobowych pokojach z balkonami. Nowy obiekt zapewni łącznie 188 miejsc noclegowych w 88 pokojach. Recepcja wraz z punktem obsługi gościa zlokalizowana jest w nowopowstałym holu.

Projekt, realizowany w całości przez ALSTAL Grupa Budowlana. Poza pracami rozbiórkowymi i budowlanymi, obejmuje również przebudowę przyległej infrastruktury - budowę dróg wewnętrznych i chodników, budowę przyłączy, montaż nowego oznakowania oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Zakończenie budowy zaplanowane jest na II kwartał 2025 roku. Prace realizowane są pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków, w związku z historycznym rysem istniejących zabudowań.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *