Połączenie spółki GAT z PHH

Spółka Gliwicka Agencja Turystyczna, która należała do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego, została włączona do spółki PHH, dzięki czemu powiększyła się ona o hotel Halo Szczyrk do 12 obiektów.

Gliwicka Agencja Turystyczna (wcześniej należąca do nieistniejącej już Gliwickiej Spółki Węglowej) weszła w struktury grupy PHH w ramach pierwszego etapu konsolidacji aktywów hotelowych należących bezpośrednio do Skarbu Państwa na początku 2019 r. wraz z siecią AMW Hotele,  Wojewódzkim Przedsiębiorstwem Usług  Turystycznych z hotelem Katowice (który obecnie przechodzi generalny remont, po którym wejdzie pod marką voco sieci IHG) oraz spółką Hotele Olsztyn z hotelem Kopernik (obecnie pod marką Best Western Plus). GAT dysponował wówczas ośrodkami turystycznymi Zagroń w Szczyrku i Zamek w Lesku oraz budynkiem po zamkniętym ośrodku Barbara w Ustroniu. Zagroń przeszedł generalny remont i wprowadzony został w ub.r. pod markę własną PHH – Halo, Zamek w Lesku przekazany samorządowi, a Barbara sprzedana w przetargu.

„Jednym z najważniejszych elementów konsolidacji hotelowych spółek skarbu państwa jest odpowiednia optymalizacja kosztów działalności poszczególnych spółek należących do Polskiego Holdingu Hotelowego. W związku z tym uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją właścicielską 1 lutego br. Gliwicka Agencja Turystyczna S.A. została włączona do spółki Polski Holding Hotelowy, a jedyny obiekt należący do tej spółki - Hotel Halo Szczyrk - stał się kolejnym oddziałem naszej spółki” – poinformował holding.

Halo Szczyrk to 12 obiekt w spółce PHH, do której należą też przylotniskowe hotele Renaissance, Courtyard by Marriott i Hampton by Hilton w Warszawie, Hampton w Gdańsku, Moxy (Poznań-Ławica i Katowice-Pyrzowice), Holiday Inn Express (Rzeszów-Jasionka), a także Golden Tulip Residences w Gdańsku i Międzyzdrojach oraz Best Western Plus w Olsztynie i Juracie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *