Spotkanie szefów IGHP z nowym wiceministrem sportu i turystyki w sprawie postulatów Izby

Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Ireneusz Węgłowski, i wiceprezes, Krzysztof Szadurski, spotkali się z sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Piotrem Borysem, i dyrektorem Departamentu Turystyki, Dominikiem Borkiem, aby najważniejszych postulatów IGHP.

Od lewej: Krzysztof Szadurski, Ireneusz Węgłowski, Piotr Borys, Dominik Borek

Do najważniejszych postulatów IGHP, które przedstawiono na spotkaniu, należą:

- doinwestowanie hoteli w ramach KPO i innych programów pozwalających na modernizację i dalszy rozwój hotelarstwa w Polsce;

- zmiana przestarzałego systemu kategoryzacji w tym możliwość zastąpienia go klasyfikacją zgodną z wymaganiami HotelStars Union (HSU),

- uregulowanie najmu krótkoterminowego;

- zakaz stosowania przez Online Travel Agents (OTA) w umowach z hotelami tzw. wąskich klauzul;

- likwidacja bądź dalsze odroczenie wprowadzenia w życie tzw. podatku minimalnego CIT w branży hotelarskiej.

„Cieszy nas profesjonalne podejście i żywe zainteresowanie sprawami ważnymi dla branży ze strony nowego kierownictwa MSiT. Zaprezentowaliśmy najważniejsze postulaty, o których wdrożeniu IGHP dyskutuje z administracją rządową od kilku już lat. Rozmowa z wiceministrem Piotrem Borysem była merytoryczna i mamy nadzieję na dalsze kontakty. Wierzymy, że nasze postulaty spotkają się z pozytywną oceną, a przyjęcie ich do realizacji ułatwi funkcjonowanie branży” – powiedzieli po spotkaniu prezesi IGHP.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *