AccorInvest objął patronatem klasę kucharską w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie

AccorInvest, największa grupa inwestująca w nieruchomości hotelowe w Europie i właściciel Orbisu, objął patronatem klasę kucharską w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie podczas uroczystego spotkania 17 stycznia.

Wspotkaniu uczestniczyli m.in. Joanna Kłeczek- -Kacza, kierownik regionalnych kierowników HR AccorInvest w Polsce; Violetta Krzemień-Banot, dyrektor hoteli Novotel i ibis Kraków Centrum; Maciej Naziębłło, dyrektor hotelu Novotel Kraków City West; Tomasz Schweda, dyrektor hotelu Mercure Kraków Stare Miasto; Przemysław Działański, dyrektor hoteli ibis i ibis Budget Kraków Stare Miasto, szefowie kuchni tych hoteli oraz przedstawiciele szkoły.

– W czerwcu ubiegłego roku podpisaliśmy umowę o patronacie nad branżową klasą kucharzy, która rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2023 r. Nasza wieloletnia współpraca ze szkołą obejmuje szereg inicjatyw na wielu płaszczyznach w zawodach takich jak kucharz, kelner, barman. Działania te dotyczą m.in. przekazywania materiałów i programów niezbędnych do zajęć dydaktycznych, prowadzenia zajęć dla uczniów, uczestnictwa jako jury w konkursach, wsparcia rozwoju zawodowego nauczycieli, organizowania praktyk zawodowych, kształcenia uczniów w ramach praktycznej nauki zawodu oraz organizowania i przeprowadzania warsztatów – wyjaśnia Joanna Kłeczek-Kacza. Realizowane akcje w roku szkolnym 2023/2024 obejmują różnorodne warsztaty, począwszy od pieczenia i wytwarzania wyrobów z ciasta, poprzez produkcję dań wegańskich, aż po warsztaty dotyczące techniki przyrządzania mięs, prowadzone przez znanych krakowskich szefów kuchni Janusza Knapika i Macieja Plutę. Dodatkowo w planach jest szkolenie z tematyki monodeserów oraz autorski program warsztatów pieczywa, panini, tartinek, tostów, focaccii i innych.

– Dla Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie współpraca z AccorInvest to nie tylko szansa na doskonalenie umiejętności uczniów, ale także okno otwierające się na fascynujący świat profesji kulinarnych. Wspólnie kształtujemy przyszłość naszych uczniów, inspirując ich do pasji i osiągania wzorowości w sztuce kulinariów. Utworzona wraz z AccorInvest klasa patronacka w zawodzie kucharza jest pierwszą w historii naszej szkoły, z czego jesteśmy ogromnie dumni – mówi wicedyrektorka do spraw zawodowych Ewa Konieczna. Nie bez znaczenia jest również fakt, że absolwenci Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 zasilają szeregi hoteli z Grupy AccorInvest. Obecnie pracują jako kucharze, a także szefowie kuchni, m.in. Janusz Knapik z Novotelu Kraków City West oraz Miłosz Kowalski z Novotelu i ibis Kraków Centrum. – AccorInvest, angażując się w rozwój młodych talentów, współpracuje nie tylko z Zespołem Szkół Gastronomicznych nr 2, ale także inwestuje w edukację poprzez programy praktyk, staży i szkoleń. Wspólnie z przedstawicielami branży edukacyjnej kształtujemy przyszłe pokolenie profesjonalistów w obszarze hotelarstwa – dodaje Joanna Kłeczek-Kacza.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *