W Wiślince planowany jest Wind Yacht Resort z 5-gwiazdkowym hotelem pod sieciową marką   INWESTYCJE

W Wiślince koło Gdańsk przy ujściu Martwej Wisły do Bałtyku planowany jest kompleks apartamentowo-hotelowy Wind Yacht Resort z mariną i 5-gwiazdkowym hotelem pod sieciową marką. Operatorem ma być VHM Hotel Management. Powstanie obok kompleksu Sol Marina, również z mariną i działającym już hotelem.

Po lewej stronie kompleks Sol Marina z Grano Hotelem Solmarina, po prawej planowany Wind Yacht Resort z 5-gwiazdkowym hotelem w najwyższym budynku

W kompleksie Wind Yacht Resort planowane są cztery trzypiętrowe budynki apartamentowe, 10-piętrowy hotel oraz rozbudowana infrastruktura portowa z kapitanatem i mariną na 200 miejsc do cumowania, restauracja na wodzie, zewnętrzny basenem i strefa saun. Wnętrza apartamentów utrzymane mają być w stylu luksusowych jachtów, a całość zaprojektowana została przez gdyńską pracownię Ako Architekci.

W pierwszym etapie, którego budowa ma się rozpocząć wiosną tego roku, a oddanie do użytku planowane jest do końca 2025 r., mają powstać dwa budynki z 90 apartamentami od 29 do 108 m kw. pod wynajem krótkoterminowy. Apartamenty sprzedawane są w modelu condo z podziałem przychodów 70 proc. dla nabywcy, 15-letnią umową dzierżawy, nielimitowanym pobytem właścicielskim poza sezonem i 14-dniowym w sezonie albo jako inwestycja typu second home w stanie deweloperskim. W drugim  etapie, który rozpocząć ma się w 2025 r. powstanie hotel z wewnętrznym basenem, strefą saun, restauracją, salami bankietowymi i konferencyjnymi oraz kids clubem, a także marina.

Budowa hotelu i mariny rozpocząć ma się w 2025 r. w ramach drugiego etapu inwestycji Wind Yacht Resort

Inwestorem jest spółka Jantar Development, której udziałowcy jeszcze w 2022 r. ogłosili plany kompleksu Radisson Resort & Suites w Ustroniu Morskim z 276 apartamentami i pokojami, jednak jego budowa jeszcze nie ruszyła. Operatorem kompleksu w Ustroniu Morskim podobnie jak w Wiślince ma być VHM Hotel Management, który zarządzać też będzie Villą Książąt Pomorskich tego samego inwestora w XIX-wiecznym budynku w Międzyzdrojach z gotowymi do odbioru 38 apartamentami od 25 do 53 m kw., również z możliwością oddania w zarządzanie z podziałem przychodów 70/30. 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *