Grupa Dobry Hotel wprowadza w pełni bezpieczne menu bez glutenu

Grupa Dobry Hotel – jako jedyna w Polsce – wprowadza do hotelowych restauracji produkty całkowicie bezglutenowe. To odpowiedź na potrzeby gości z silną nietolerancją glutenu. Produkty wytwarzane są w restauracji Trattoria Sano w Gdańsku, także zarządzanej przez Grupę Dobry Hotel, która posiada certyfikat „MENU BEZ GLUTENU”, przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, a dostępne są w hotelach Grupy Dobry Hotel w całej Polsce.

– W trosce o bezpieczeństwo gości z silną nietolerancją glutenu wprowadzamy do naszych restauracji produkty w stu procentach bezglutenowe, przygotowywane w cyklu eliminującym nawet śladowe ilości glutenu. Powstają bowiem w naszej certyfikowanej restauracji Trattoria Sano, oferującej menu całkowicie bez glutenu. Wyróżnikiem dań jest smak, jakość oraz technologia produkcji. Powstają one w sterylnych bezglutenowo warunkach, a nie – jak obserwujemy na rynku - w kuchniach serwujących również menu z glutenem. Goście odwiedzający nasze restauracje będą mogli zamawiać dania na miejscu oraz zabrać ze sobą na wynos – mówi Daniel Łukaszewicz, dyrektor zarządzający w Grupie Dobry Hotel.

Zarówno w restauracjach, jak i na wynos serwowane będą dania mięsne i vege, między innymi: pasta z pieczonych warzyw, zupy szczawiowa, grzybowa i krem z pomidorów, pulpety rybne w sosie pomidorowym, gulasz cielęcy z fasolą szparagową, leczo z kiełbasą myśliwską, curry z batatem oraz desery – szarlotka, panna cotta, ciasto czekoladowe. Wszystkie produkty spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, potwierdzone i opatrzone certyfikatem MENU BEZ GLUTENU. Każdy wykonany został ręcznie, przy użyciu najlepszych składników, a następnie został starannie zabezpieczony i przeprowadzony przez proces tyndalizacji.

– To czasochłonny, skomplikowany technologicznie, całkowicie naturalny proces potrójnej pasteryzacji produktów. Cechuje się niesamowitą skutecznością w przedłużeniu żywotności produktu, bez użycia jakichkolwiek konserwantów. Żywność przygotowana tą metodą nie wymaga przechowywania w warunkach chłodniczych przed długi okres. Dania zachowują 100 proc. wartości odżywczych, świeżość oraz smak. Dzięki metodzie tyndalizacji nasze produkty można bezpiecznie wysyłać za pośrednictwem kuriera do gości indywidualnych, jak i restauracji Grupy Dobry Hotel – mówi Daniel Wandrych, szef kuchni i manager restauracji Trattoria Sano.

Trattoria Sano to włoska restauracja w Gdańsku Oliwie. Codziennie serwuje bezglutenowe dania, które powstają na bazie produktów sprowadzanych z Włoch. Menu w Trattoria Sano nie jest dedykowane tylko dla osób z celiakią, ale również dla tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać. W karcie można znaleźć pizze i makarony, przystawki, zupy, dania główne oraz desery. Działa także sklep z daniami na wynos.  

– Restaurację Trattoria Sano odwiedzają nie tylko mieszkańcy Gdańska i Trójmiasta, ale też całej Polski. Chcą zawsze odżywiać się bezglutenowo i zdrowo. Nie mogą jednak pozwolić sobie na codzienne pobyty w naszej restauracji, ani na codzienne gotowanie. Stworzyliśmy więc to, czego potrzebują - zdrowe dania w słoiczkach, które można ze sobą zabrać i odgrzać, bez ryzyka utraty walorów smakowych i odżywczych. Chcemy być z naszymi gośćmi zawsze, ułatwiać im życie, sprawiać przyjemność, a przede wszystkim umożliwić im odżywianie zgodnie z ich dietą – dodaje Daniel Wandrych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *