Spółka Renters.pl kupiła konkurenta w Międzyzdrojach

Największy operator wynajmu krótkoterminowego w Polsce Renters.pl w ramach strategicznej konsolidacji polskiego rynku nabył 100 proc. udziałów w spółce Sea-View Apartamenty działającej w Międzyzdrojach. Renters kontynuuje ekspansję rynkową i finalizuje negocjacje z dwoma kolejnymi firmami operatorskimi. W ub.r. w firmę zainwestował fundusz Enterprise Investors, który jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej.

Renters.pl obsługuje zarówno klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych właścicieli nieruchomości. W swoim portfolio posiada ponad 3,5 tys. apartamentów i domów na wynajem w całej Polsce.  Sea-View Apartamenty obsługuje kilkadziesiąt apartamentów m.in. w kompleksach Bel Mare, Sea Towers, Wave i Aquamarina. To już druga firma, która dołączyła do grupy Renters po Rent like home kupionym w kwietniu ub.r.

–  Na polskim rynku wynajmu krótkoterminowego obserwujemy znaczne rozdrobnienie, z wieloma małymi firmami, które aby osiągnąć dalszy wzrost, potrzebują wsparcia technologicznego, adekwatnych zasobów finansowych oraz stabilnego zaplecza. Włączenie spółki Sea-View Apartamenty do naszego portfolio jest ważnym krokiem w naszej strategii rozwoju. Dla nas to nie tylko kolejna akwizycja, ale także znaczący postęp w kreowaniu nowego standardu usług dla klientów obu firm – mówi Kamil Krzyżanowski, prezes Renters.pl.

Byli właściciele spółki Sea-View Apartamenty otrzymali możliwość dalszej współpracy z Renters. – Nowy właściciel wnosi do Sea-View Apartamenty ogromny bagaż doświadczenia i dostęp do lepszych procesów zarządzania oraz rozwiązań, które zwiększą efektywność. By dołączyć do firmy Renters przekonała nas nie tylko uczciwe podejście przy wycenie spółki i atrakcyjna oferta, lecz także fakt, że firma ma swoje korzenie również w lokalnych okolicach. Firma zaczynała jako operator apartamentów wakacyjnych w Świnoujściu, by rozrosnąć się na całe polskie wybrzeże oraz główne aglomeracje miejskie w Polsce – mówi Mariusz Kucharczyk, były właściciel firmy Sea-View Apartamenty.

Renters.pl od 2018 roku obsługuje apartamenty w kilkudziesięciu lokalizacjach na wybrzeżu i w największych miastach. W 2021 roku został pierwszym partnerem sieci Marriott w Polsce w programie Homes & Villas by Marriott International. Firma wywodzi się z Pomorza Zachodniego, gdzie zajmowała się najmem krótkoterminowym od 2005 r. Dla najbardziej wymagających gości przygotowano ekskluzywną kolekcję apartamentów o najwyższym standardzie Renters Prestige z udogodnieniami znanymi z 5-gwiazdkowych hoteli. Renters.pl zajęło 36. miejsce wśród top 50 największych operatorów najmu krótkoterminowego na świecie w globalnym rankingu Top Property Managers w 2021 i 2022 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *