Arche poprawia przychody z usług hotelowych   WYNIKI RYNKOWE

Grupa Arche poinformowała o wstępnych wynikach operacyjnych osiągniętych w ubiegłym roku. Przychody z segmentu hoteli wyniosły 319,8 mln zł i były wyższe o 64 mln zł (+25 proc.) w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Zysk ze sprzedaży całej Grupy, razem z działalnością deweloperską wzrósł do 85,4 mln zł, przy 66,7 mln zł w 2022 roku (+28 proc.).

Arche Nałęczów dawne Sanatorium Milicyjne, które otwarte ma zostać w tym roku

Spółka nie podała w komunikacie, jaki zysk wygenerował segment hoteli, ale jeszcze w listopadzie ubiegłego roku jej prezes Władysław Grochowski deklarował, że po 10 miesiącach 2023 roku "zysk operacyjny z działalności hotelowej to prawie 100 mln zł".

Podane wyniki stanowią kontynuację wzrostów wyników spółki, rozpoczętą w 2022 roku, kiedy to przychody uzyskiwane z hoteli wzrosły w stosunku do pandemicznego, 2021 roku o 46 proc.

Jak informuje Arche, łączne przychody netto ze sprzedaży całej Grupy wyniosły 710,1 mln zł, przy 550 mln rok wcześniej (+29 proc.).

Grupa Arche powstała poprzez rozwój firmy deweloperskiej, która od 1991 r. wybudowała ponad 10 tys. domów i mieszkań. Obecnie Arche zarządza 19 hotelami i obiektami hotelowymi. Hotele historyczne to Fabryka Samolotów Mielno (nowo wybudowana część przy byłym hangarze), Pałac i Folwark Łochów, Tobaco w Łodzi, Zamek Janów Podlaski, Koszary Góra Kalwaria, Cukrownia Żnin, Dwór Uphagena Arche Gdańsk, a wśród obiektów miejskich są warszawskie Arche Hotele Puławska Residence, Krakowska, Geologiczna i Poloneza oraz Arche Częstochowa, Piła, Lublin i Siedlce, a także Arche Residence w Łodzi, dodatkowo sieć hoteli rozproszonych – Arche Siedlisko w samoobsługowej formule ecoboxów zlokalizowanych na Podlasiu, Śląsku, Roztoczu i w woj. Świętokrzyskim.

Strategiczne plany Grupy zakładają zarządzanie ponad 50 hotelami w 2030 r., a w I połowie tego roku otwarte mają zostać Klasztor we Wrocławiu i Arche Nałęczów dawne Sanatorium Milicyjne.

Spółka komercjalizuje własność pokoi we wszystkich posiadanych obiektach poprzez autorski System Arche, w którym nabywca lokalu czerpie zyski z jego najmu oraz z całej powierzchni pracującej w hotelu, tj. restauracji, sal konferencyjnych i SPA, proporcjonalnie do wielkości posiadanych lokali.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *