Ruszyły prace przy hotelu Renaissance w Gdańsku   INWESTYCJE

W Gdańsku na Wyspie Spichrzów ruszyła budowa 5-gwiazdkowego hotelu Renaissance sieci Marriott z 250 pokojami w spichlerzach Wielki i Mały Groddeck z dwoma dobudowywanymi do nich budynkami przy ul. Chmielnej. Otwarcie planowane jest na przełom roku 2025/2026.

W obiekcie znajdą się m.in. kompleks sal konferencyjnych, strefa SPA & wellness z basenem, restauracja i skybar z widokiem na Motławę i starówkę. Operatorem hotelu będzie firma PI Hotele & Apartamenty, która zarządza już w Krakowie m.in. hotelami AC by Marriott i Garamond, Tribute Portfolio sieci Marriott oraz The Crown, Handwritten Collection sieci Accor.Za koordynację i nadzór budowy odpowiedzialna jest inna firma z Grupy PI – PI Hotel Development. Wykonawcą pierwszego etapu inwestycji wybrana została w przetargu Grupa NDI. – Wybór tego wykonawcy nie był przypadkowy, firma ta specjalizuje się w kompleksowej organizacji i realizacji projektów inwestycyjnych w obszarze budownictwa, energetyki oraz hydrotechniki od 1991 roku. Ich bogate doświadczenie, doskonała reputacja, portfolio, znajomość rynku lokalnego i architektury to dla nas kluczowe atuty jakimi się kierowaliśmy. Mamy nadzieję że wspólnie stworzymy kolejną inwestycję która będzie wizytówką Gdańska – mówi Agnieszka Dąbrowska, prezes zarządu firmy PI Hotele & Apartamenty.

Umowa z siecią Marriott podpisana została w połowie 2019 r., a na projektanta głównego wybrano wówczas pracownię architektoniczną KD Kozikowski Design. – Ta inwestycja jest szczególnie wymagająca z racji lokalizacji, wysokiej rangi marki hotelowej, ale również z powodu wyzwania, jakim jest połączenie w jednej inwestycji obiektu wpisanego do rejestru zabytków z dwoma dobudowanymi do niego nowymi kubaturami, którym nadano współczesny wyraz architektoniczny – mówił wówczas Marcin Kozikowski. Projekt wnętrz powstał przy współpracy z biurem Tremend.

Architektura nowych części utrzymana ma być w nawiązaniu do sąsiednich budynków, zachowując szacunek do architektury miasta i harmonię między nowoczesnością a tradycją, zaś sam hotel łączyć elegancję z klimatem historycznego Gdańska.

– Bardzo cieszymy się z możliwości realizacji tego obiektu, szczególnie, że znajduje się on w tak wyjątkowym miejscu, jak Wyspa Spichrzów. Jako NDI mamy duże doświadczenie w realizacji obiektów hotelowych, w naszym portfolio znajdują się już m.in. 5-gwiazdkowe hotele realizowane w formule „pod klucz”. Z puntu widzenia inżynierskiego będzie to niewątpliwie ciekawy i wymagający projekt, choćby ze względu na lokalizację w ścisłym centrum i okoliczną historyczną zabudowę. Jestem pewna, że nasi inżynierowie doskonale poradzą sobie z tym wyzwaniem – mówi Małgorzata Winiarek-Gajewska, prezes zarządu NDI SA.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *