W Dziwnowie przy plaży powstaje kompleks Cisha   INWESTYCJE

W nadmorskim Dziwnowie rozpoczęła się inwestycja w kompleks apartamentowy Cisha z wykończonymi pod klucz 83 lokalami o powierzchni od 28 do 100 m kw., na najwyższych kondygnacjach wyposażonymi w prywatne jacuzzi na tarasie. Na terenie inwestycji zaplanowano m.in. dwupoziomową siłownię, rowerownię w podziemnej hali garażowej i reprezentacyjne lobby. W kolejnym etapie planowana jest rozbudowa strefy rekreacyjnej o basen i strefę saun.

Budowa inwestycji firmy Area Development z Poznania rozpoczęła się z początkiem roku, obecnie trwają prace przy płytach fundamentowych. Zakończenie realizacji planowane jest na I kw. 2026 roku, lokale wykończone i gotowe do odbioru mają być kwartał później. W standardzie lokali znajdą się m. in. klimatyzacja, ogrzewanie podłogowe, a także pakiet smart home. Z inwestycji na plażę prowadzić będzie prywatne wyjście. Nietypowym rozwiązaniem będą schowki na sprzęt plażowy dostępne dla mieszkańców przy zejściu na plażę.

- Poszerzamy nasze nadmorskie portfolio o kompleks wypoczynkowy, którego najważniejszym atutem jest lokalizacja tuż przy plaży - mówi Piotr Kasprowicz, prezes Area Development. - Wspólnie z pracownią Insomia stworzyliśmy koncepcję wpisującą się w nadmorski krajobraz, która będzie odpowiadała oczekiwaniom i wymaganiom jej przyszłych najemców i gości. Mam na myśli w tym przypadku oprócz lokalizacji, nadmorskiej panoramy i architektury, również standard wykończenia oraz inwestycyjną perspektywę

Bryły poszczególnych segmentów z charakterystycznym wycofaniem kolejnych kondygnacji ma za zadanie skierować apartamenty w stronę morza oraz zmaksymalizować powierzchnię przynależących do nich tarasów. Dzięki szklanym balustradom i przeszklonym ścianom apartamentów zapewniony ma być wyjątkowy widok na morze. Elewację budynków ozdobi pnąca zieleń, elementy drewniane na balkonach oraz tarasach, a także ażurowe przesłony zewnętrznej części komunikacji. Na dachu staną wypełnione roślinami donice.

- Naszym celem było stworzenie unikatowego miejsca do wypoczynku tuż nad brzegiem morza o bardzo wysokim standardzie, z dala od miejskiego zgiełku i w bezpośrednim sąsiedztwie natury. Z drugiej strony postawiliśmy także na turystyczno-inwestycyjny potencjał drzemiący w samym Dziwnowie, który uważamy za miasto niezwykle perspektywiczne- tłumaczy Piotr Kasprowicz.

Area Development realizuje też w Ustroniu Morskim inwestycję Morzlive z 89 apartamentami, recepcją i strefą rekreacji m.in. z zewnętrznymi basenem i boiskiem do siatkówki plażowej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

4 komentarze do “W Dziwnowie przy plaży powstaje kompleks Cisha

    • Ma Pani rację. Dziwnów jest już dla mnie katastrofą. Masowa zabudowa apartamentowcami. Tłumy, hałas i smród spalin od skuterów wodnych. Tam gdzie jest ta inwestycja był taki krótki pas wolnej przestrzeni. Znam Dziwnów od końca lat 70tych i jeszcze tak do ok 2010 r było to dla mnie ukochane klimatyczne miejsce. Pozdrawiam

  1. Okropne. Mam nadzieję, że nie będzie to początkiem zabudowy przy linii brzegowej morza w kolejnych miejscowościach nadmorskich. Najpiękniejsze nasze plaże to te, gdzie wydmy to zieleń, a nie blokowiska, nieważne jakie nowoczesne i piękne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *