Rezerwacyjna rewolucja w Nocowanie.pl

Nocowanie.pl stawia na natychmiastowe rezerwacje i wprowadza innowacyjną opcję Abonament Plus. Dla turystów – wygodna, natychmiastowa rezerwacja noclegu, dla partnerów – tańsze rezerwacje, lepsza obsługa i szansa na ściągnięcie zagranicznych turystów. Nocowanie.pl, uruchamia duży projekt, który ma pozwolić serwisowi lepiej odpowiedzieć na rosnące oczekiwania turystów i konkurować z największymi europejskimi graczami. Do końca roku liczba obiektów na portalu z opcją natychmiastowej rezerwacji ma wzrosnąć do 12 tys.

Woman hand holding credit cards and using smartphone for shopping online with payment on internet banking.

Nocowanie.pl jest częścią drugiej największej grupy turystycznej w Europie Środkowo Wschodniej Grupy Szallas, należącej do Wirtualnej PolskiPrzez 18 lat funkcjonowało w modelu abonamentowym, dając użytkownikom tylko możliwość wysłania zapytań do obiektów noclegowych w Polsce. Gospodarze współpracujący z portalem otrzymywali za jego pośrednictwem wiadomości czy telefonu i sami dokonywali ostatecznej rezerwacji.

– Do dzisiejszego kroku przygotowywaliśmy się ostatnie dwa lata. Dziś, 12 marca, przełączamy na rezerwacyjność 12 największych miast. Później, co miesiąc, kolejne. W grudniu 2024 r. ponad 70 proc. naszego ruchu będzie trafiać do lokalizacji rezerwacyjnych mówi Tomasz Machała prezes Nocowanie.pl. – To jest dla Nocowanie.pl największa zmiana od chwili założenia 18 lat temu i nasza największa szansa na rozwój w przyszłości. To odpowiedź na zmieniające się oczekiwania. Turyści chcą noclegów w świetnych cenach i dostępnych od razu, wysyłanie zapytań ma swoich fanów, ale ich liczba maleje.

Tylko w zeszłym roku Nocowanie.pl pozyskało 3 tys. obiektów w modelu rezerwacyjnym, dzięki czemu serwis umożliwiał dokonanie natychmiastowej rezerwacji online ponad 8 tys. obiektów noclegowych w Polsce oraz wysłanie zapytania do ponad 13,5 tys. kolejnych sprawdzonych obiektów.

W tym roku serwis planuje zdobyć kolejnych kilka tysięcy partnerów w modelu rezerwacyjnym, a istotnym elementem transformacji portalu jest wprowadzenie innowacyjnej opcji Abonament Plus, łączącej korzyści z obu dotychczasowych rozwiązań. – Do nowej formy współpracy przekonaliśmy właścicieli tysiąca obiektów noclegowych. Nasza oferta rezerwacyjna spotyka się z uznaniem na rynku, ponieważ oferujemy znacząco niższą prowizję niż nasz zagraniczny konkurent, dbamy o satysfakcję partnerów z naszego Biura Obsługi, oferujemy pakiety marketingowe, wynikające z naszej obecności w Grupie Wirtualna Polska – podkreśla Magda Kędzierska, dyrektor sprzedaży Nocowanie.pl. Dodaje, że do połowy przyszłego roku Nocowanie.pl przełączy na nowy model 95 proc. całego ruchu na portalu.

W ramach transformacji już teraz noclegi w 12 popularnych miejscowościach w Polsce stały się dostępne do rezerwacji online. Dla turystów ta zmiana oznacza zachowanie korzystnych cen, z których znany jest portal, przy zwiększonej wygodzie dokonywania natychmiastowych rezerwacji.

Widoczność obiektu w internecie to obecnie jeden z kluczowych aspektów walki o turystów, tymczasem partnerstwo z Nocowanie.pl w opcji Abonament Plus zapewnia obecność jednocześnie na dwóch portalach w Polsce: Nocowanie.pl i Noclegi.pl. Nocowanie to 18 lat doświadczenia na polskim rynku, Noclegi to 6-letnia historia. Oba serwisy planują w 2024 roku wysłać na urlop w Polskę blisko 1 milion Polaków i mieć 100 tys. rezerwacji natychmiastowych.

Oferty obiektów obecnych w Nocowanie.pl w ramach nowego modelu prezentowane też będą w węgierskim serwisie Szallas.hu, rumuńskim Travelminit.ro i czeskim Hotel.cz, które miesięcznie odwiedza ponad 5 milionów użytkowników.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *