Bauhaus generalnym wykonawcą Q Hotelu i Haffnera Residence w Sopocie   INWESTYCJE

Sieć Q Hotel, która planuje w Sopocie swój hotel z 220 pokojami, oraz firma deweloperska Cordia Polska, która na tej samej działce przy ul. Haffnera planuje dwa apartamentowce Haffnera Residence ze 133 lokalami wybrały sopocką firmę Bauhaus na generalnego wykonawcę obydwu inwestycji. Bauhaus jest m.in. właścicielem położonego obok hotelu Sopot.

Cordia Polska i sieć Q Hotel podpisały z Bauhausem niezależne umowy. – Zależało nam na wyborze takiej firmy, która będzie w stanie sprawnie poprowadzić obie budowy równolegle. Bliskość obu inwestycji była dodatkowym argumentem za tym, żeby była to jedna firma wykonawcza – mówi Tomasz Łapiński, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska. – Zdajemy sobie sprawę jak bardzo prestiżową mamy lokalizację, są to kluczowe inwestycje w naszych portfelach i będą one realizowane nie tylko z najwyższą starannością ale również, jeżeli tylko zaszłaby taka potrzeba, przy wzajemnym wsparciu w rozwiązywaniu ewentualnych problemów, bo obu inwestorom zależy na tym, żeby inwestycje te zostały zrealizowane równolegle, tak aby zarówno klienci hotelu jak i nasi mieszkańcy mogli w pełni cieszyć się dobrze zagospodarowanym otoczeniem i wspaniałym sąsiedztwem.

Inwestycje powstają na 2,5-hektarowej działce w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Północnego, 300 metrów od plaży.  W 2008 r. kupiła ją firma Polnord i planowała otwarcie kompleksu apartamentowego Haffnera Residence i hotelu pod marką Crowne Plaza sieci IHG, ale inwestycja nie rozpoczęła się. W 2019 r. mający problemy finansowe Polnord przejęty został przez firmę deweloperską Cordia, która podtrzymała plany otwarcia Haffnera Residence, w którym znajdą się dwa budynki z 84 apartamentami mieszkalnymi i 49 inwestycyjnymi o powierzchni od 28 do 190 m kw. Q Hotel zaoferuje m.in. 900 m kw. przestrzeni konferencyjnej, rozbudowaną strefę SPA & wellness z basenem, saunami, grotą śnieżną i siłownią oraz duży placem zabaw dla dzieci. Finansowanie inwestycji mieszkaniowej zapewnia Santander Bank Polska, a hotelowej konsorcjum banków Santander i Pekao SA. Obydwie części otwarte mają zostają w 2026 r.

W ramach kontraktu na generalne wykonawstwo pomiędzy Cordia Polska, a firmą Bauhaus zostaną wykonane prace przygotowawcze niezbędne do rozpoczęcia budowy apartamentowców, roboty stanu surowego zamkniętego oraz prace wykończeniowe i instalacji technicznej. Q Hotel podpisał z generalnym wykonawcą odrębną umowę, o nieco węższym zakresie robót, typowym dla obiektów hotelowych realizowanych przez inwestora.

Cordia Polska jest częścią Futureal Group, stworzonej przez węgierskiego miliardera Gabora Futo firmy inwestycyjno-deweloperskiej (inna spółka z tej grupy FR Investments kupiła w 2022 r. w centrum Wrocławia kompleks mixed-use Wratislavia Tower i podpisała umowę dzierżawy na otwarcie w nim hotelu polskiej sieci Focus Hotels), a sieć Q Hotel, stworzona została przez Leszka Gaczorka, współwłaściciela firmy CCC, i Piotra Szostaka, współwłaściciela i prezesa firmy MSU, będącej czołowym producentem podeszew obuwniczych w Europie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *