Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Duży wzrost przychodów Focus Hotels po III kwartale tego roku

Duży wzrost przychodów Focus Hotels po III kwartale tego roku


Grupa kapitałowa Immobile, właściciel sieci Focus Hotels ogłosiła wyniki uzyskane w III kwartale tego roku. Przychody netto ze sprzedaży w segmencie hotelarstwo za okres styczeń – wrzesień 2017 roku wyniosły łącznie 33,1 mln zł. w analogicznym okresie roku ubiegłego wyniosły łącznie 26,2 mln zł, co oznacza wzrost o 6,9 mln PLN vs. pierwsze trzy kwartały 2016 roku (+26,3%).
Wzrost ten spowodowany jest przede wszystkim dwoma czynnikami:  otwarciem nowego czterogwiazdkowego obiektu Focus Premium Gdańsk w czerwcu 2016 roku, oraz przejęciem od kwietnia 2017 roku czterogwiazdkowego obiektu Focus Premium Pod Orłem w Bydgoszczy.

Dane te dotyczą ośmiu hoteli działających pod marką Focus Hotels zlokalizowanych w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Chorzowie oraz Inowrocławiu o łącznej liczbie 726 pokoi.

Średnie obłożenie hoteli sieci po III kwartałach tego roku wynosi 64,1%, (-3,3 p.p. względem roku ubiegłego), ADR wyniósł 171,8 zł (+14,4 zł względem roku ubiegłego), a RevPAR 110,1 zł (+4 zł względem roku ubiegłego).

Jak podano w komunikacie celem strategicznym spółki jest konsekwentne powiększanie sieci poprzez pozyskiwanie w skali roku od dwóch do czterech nowych obiektów hotelowych. W obszarze jej zainteresowania nadal pozostają największe miasta Polski – Warszawa, Wrocław, Kraków, a także miasta mniejsze, mające powyżej 100 tysięcy mieszkańców, takie jak Rzeszów i Toruń. Równolegle do ekspansji w kraju prowadzone są działania mające na celu zaistnienie sieci poza granicami kraju – na rynkach rumuńskim, węgierskim, słowackim i czeskim.

Z początkiem września tego roku spółka otworzyła swoje biuro w Bukareszcie, którego zadaniem jest rozwój sieci hotelowej w Rumunii poprzez zakup oraz dzierżawę hoteli. W listopadzie 2017 zakończył się proces inkorporacji rumuńskiej spółki zależnej wobec Focus Hotels S.A., w ramach której będą prowadzone działania mające na celu pozyskanie projektów hotelowych w Rumunii.

W chwili obecnej trwają prace budowlane oraz wykończeniowe związane z zaplanowanymi na rok 2018 otwarciami hoteli Focus w Sopocie – otwarcie w kwietniu 2018 roku, Poznaniu – otwarcie w czerwcu 2018 roku oraz Lublinie – otwarcie w grudniu 2018 roku.

Plany spółki przewidują również zamknięcie hotelu na ul. Modrzewiowej w Bydgoszczy (dwie gwiazdki, 36 pokoi) i jednoczesne otwarcie 3-gwiazdkowego hotelu w atrakcyjnej lokalizacji w ramach posiadanej nieruchomości na ul. Bernardyńskiej (trzy gwiazdki, ok. 100 pokoi)

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Wkrótce otwarcie hotelu Renaissance w Warszawie

W marcu tego roku pierwszych gości przyjmie pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Lotnisku Chopina w Warszawie, pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do Marriott (...)

Zdobyć i utrzymać najlepszych pracowników

Coraz niższy wskaźnik bezrobocia i coraz wyższe oczekiwania finansowe personelu powodują, że właściciele i osoby zarządzające hotelami muszą na nowo definiować swoje podejście do rynku (...)

Turcja – jakość w dobrej cenie

Tureckie hotele nie bez powodu szczycą się bardzo dobrą jakością w stosunku do ceny. Standard zdecydowanej większości z nich nie odbiega od tego, czego oczekują (...)

Nowi dyrektorzy w hotelach Chopin Airport Development

Adriana Biernatowicz-Jadczak, dotychczasowa dyrektor trzygwiazdkowego hotelu Hampton by Hilton Airport Warszawa awansuje do pięciogwiazdkowego Renaissance Warszawa Airport, gdzie będzie pełnić funkcję zastępcy dyrektora hotelu. W (...)

Hotel Aquarion w Zakopanem przyjął pierwszych gości

Otwarty został hotel Aquarion ze 136 pokojami, restauracją na 180 gości i trzema salami konferencyjnymi, połączony z aquaparkiem, należącym do spółki Polskie Tatry. Hotel zarządzany (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA