Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » W Sopocie powstanie hotel Crowne Plaza

W Sopocie powstanie hotel Crowne Plaza


Polnord planuje budowę 230-pokojowego hotelu w Sopocie u zbiegu ul. Haffnera i al. Niepodległości. Obiekt ma działać pod marką Crown Plaza, na podstawie umowy franczyzy zawartej z IHG – wynika z informacji „Hotelarza”.

Molo w Sopocie


W miejscu w którym powstać ma hotel kiedyś znajdowały obiekt Lucky Hotel działający w murach dawnych budynków dla szwedzkich robotników budujących w latach 70. suchy dok w gdyńskiej stoczni. Polnord kupił atrakcyjną działkę położoną 300 metrów od plaży i 1000 metrów od sopockiego mola w 2008 roku, jednak poza wyburzeniem dawnych obiektów, nowych prac budowlanych nie rozpoczęto. Początkowo inwestor planował budowę 350-400 pokojowego hotelu Park Haffnera, który otwarty miał zostać do 2011 roku. Później deweloper zmienił plany i planował sprzedaż działki, by ostatecznie powrócić do koncepcji hotelu, ale działającego pod międzynarodową marką.

Crown Plaza to marka z segmentu upscale w portfolio sieci IHG pozycjonowana między Intercontinentalem a Holiday Inn. Sopocki Crown Plaza będzie drugim hotelem w Polsce działającym pod tą marką, po planowanym w warszawskim kompleksie The Warsaw HUB dwumarkowym projekcie Crown Plaza - Holiday Inn Express.


Polnord to przedsiębiorstwo deweloperskie z siedzibą w Gdyni. Spółka powstała w 1977 roku jako generalny wykonawca eksportu budownictwa. W 1999 roku akcje spółki wprowadzono do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 2007 roku głównym przedmiotem działalności firmy jest budowa i sprzedaż nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Firma jest bardzo aktywna na warszawskim rynku nieruchomości. Buduje też w Trójmieście, Szczecinie i Olsztynie.Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Z Różanego Gaju do hotelu Deo Gdańsk

Piotr Rudziński, zarządzający dotychczas hotelami Różany Gaj w Gdyni i Aqua w Sopocie, został wybrany dyrektorem generalnym powstającego w Gdańsku hotelu Deo Gdańsk Old Town (...)

Otwarto hotel B&B Kraków Centrum

Szósty hotel sieci B&B w Polsce, krakowski B&B Kraków Centrum został już otwarty. Obiekt dysponuje 130 pokojami. B&B Kraków Centrum usytuowany jest przy ul. Monte (...)

Łukasz Kaszewski dyrektorem generalnym hotelu MDM

Łukasz Kaszewski objął funkcję dyrektora generalnego hotelu MDM, mieszczącego się przy Placu Konstytucji w Warszawie. Łukasz Kaszewski jest absolwentem Wyższej Szkoły Gastronomii Hotelarstwa i Turystyki (...)

Warszawski hotel Renaissance przyjmuje już pierwszych gości

Chopin Airport Development otworzył swój flagowy projekt, pierwszy w Polsce pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z lotniskiem.  Renaissance Warszawa Airport Hotel, który został wybudowany naprzeciwko terminalu Lotniska (...)

Śniadanie Hotelarza Katowice – przełamać stereotyp

O katowickim rynku hotelarskim, jego specyfice, wynikach, inwestycjach, słabych (niskie ceny i stereotypowy wizerunek miasta) i mocnych (niezłe obłożenie, MCK, NOSPR, Muzeum Śląskie) stronach, szansach (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA