Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » W Sopocie powstanie hotel Crowne Plaza

W Sopocie powstanie hotel Crowne Plaza


Polnord planuje budowę 230-pokojowego hotelu w Sopocie u zbiegu ul. Haffnera i al. Niepodległości. Obiekt ma działać pod marką Crown Plaza, na podstawie umowy franczyzy zawartej z IHG – wynika z informacji „Hotelarza”.

Molo w Sopocie


W miejscu w którym powstać ma hotel kiedyś znajdowały obiekt Lucky Hotel działający w murach dawnych budynków dla szwedzkich robotników budujących w latach 70. suchy dok w gdyńskiej stoczni. Polnord kupił atrakcyjną działkę położoną 300 metrów od plaży i 1000 metrów od sopockiego mola w 2008 roku, jednak poza wyburzeniem dawnych obiektów, nowych prac budowlanych nie rozpoczęto. Początkowo inwestor planował budowę 350-400 pokojowego hotelu Park Haffnera, który otwarty miał zostać do 2011 roku. Później deweloper zmienił plany i planował sprzedaż działki, by ostatecznie powrócić do koncepcji hotelu, ale działającego pod międzynarodową marką.

Crown Plaza to marka z segmentu upscale w portfolio sieci IHG pozycjonowana między Intercontinentalem a Holiday Inn. Sopocki Crown Plaza będzie drugim hotelem w Polsce działającym pod tą marką, po planowanym w warszawskim kompleksie The Warsaw HUB dwumarkowym projekcie Crown Plaza - Holiday Inn Express.


Polnord to przedsiębiorstwo deweloperskie z siedzibą w Gdyni. Spółka powstała w 1977 roku jako generalny wykonawca eksportu budownictwa. W 1999 roku akcje spółki wprowadzono do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 2007 roku głównym przedmiotem działalności firmy jest budowa i sprzedaż nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Firma jest bardzo aktywna na warszawskim rynku nieruchomości. Buduje też w Trójmieście, Szczecinie i Olsztynie.Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Nowy dyrektor Hamptona by Hilton Gdańsk Old Town

Daniel Danielewicz, przez ostatnie pięć i pół roku dyrektor generalny Golden Tulip Gdańsk Residence (o zmianie na tym stanowisku pisaliśmy TUTAJ), objął stanowisko dyrektora generalnego (...)

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Ruszył ibis Poznań Centrum pod jednym dachem z Novotelem

Zakończył się trzyletni proces modernizacji hotelu Novotel  Poznań Centrum, w wyniku którego w tym samym budynku otwarty został na sześciu niższych piętrach ibis Poznań Centrum (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA