Wybierz Hotelarską Inwestycję Roku 2024   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Już 20 maja podczas wieczornej, networkingowej Gali towarzyszącej Forum HOTEL INVESTMENT TRENDS POLAND&CEE ogłosimy zwycięzców w konkursie na Hotelarskie Inwestycje Roku. Jednym z wyróżnień jest tytuł  „Hotelarska Inwestycja według Czytelników Hotelarza”. Zostanie on przyznany jednemu z 10 obiektów, który zdobędzie najwięcej głosów Czytelników naszego magazynu. Głosowanie zakończy się 8.05.2024 o godzinie 24:00.

ARIES HOTEL & SPA, Szczyrk

INWESTOR: Platan Group
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Paweł Stec
PROJEKT WNĘTRZ: Paweł Stec, Justyna Gołub
LICZBA POKOI: 124

Powstały w rozbudowanym byłym Domu Turysty PTTK, z Aqua Aries – pierwszym w mieście aquaparkiem, Aries Spa, największym w Beskidzie Śląskim saunarium, restauracją Halka i salami konferencyjnymi. Utrzymany w charakterystycznym dla marki Aries stylu alpejskim z wykorzystaniem naturalnych elementów z dominującym drewnem, co tworzyć ma przytulną atmosferę i odzwierciedlać klimat Beskidu Śląskiego. Na elewacjach zostały wprowadzone elementy okładzin kamiennych i drewnianych, a na balkonach powtórzone elementy dekoracyjne nawiązujące w swojej grafice do beskidzkich rozet.

GŁOSUJĘ


BARCELÓ, Warszawa

INWESTOR: White Star Real Estate
BIURO ARCHITEKTONICZNE: APA Wojciechowski Architekci
PROJEKT WNĘTRZ: APA Wojciechowski Architekci
LICZBA POKOI: 151

Pierwszy w Polsce hotel hiszpańskiej sieci Barceló domyka kompleks Elektrowni Powiśle. Projekt hotelu wpisuje się w cały zamysł rewitalizacji dawnej elektrowni miejskiej. Choć sam budynek jest nowy, został utrzymany w industrialnym stylu dawnego zakładu. Fasada została wykończona charakterystyczną cegłą uzupełnioną o duże loftowe okna. Kompozycja brył, proporcje i kolory zostały dopasowane do powstałych wcześniej budynków. Również wnętrza są spójne z całym kompleksem prezentując historyczne elementy wystroju, stare zawory, izolatory, rury. Oprawy oświetlenia zostały wykonane z perforowanej obudowy transformatorów, biblioteka zawiera wiele przedmiotów z kolekcji historycznych artefaktów Elektrowni Powiśle. 

GŁOSUJĘ


GRAND HOTEL, Łódź

INWESTOR: Holding Liwa
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Holding Liwa
PROJEKT WNĘTRZ: Holding Liwa
LICZBA POKOI: 152

Otwarta po czteroletnim remoncie dawna wizytówka Łodzi. Materiałami tworzącymi charakter przestronnych pokoi i apartamentów są lity dąb i orzech, naturalny kamień, szkło oraz patynowany mosiądz. Łazienki zostały wykończone marmurami najwyższej jakości: Calacata, Black Morocco i Bronzo Imperiale, który jest też przewodnim kamieniem w innych częściach hotelu. W wielu pomieszczeniach wyeksponowane zostały stropy konstrukcyjne i elementy oryginalnej elewacji. Prostotę surowej struktury wnętrz ocieplają specjalnie zaprojektowane i wykonane tkaniny. Oryginalne elementy, takie jak sztukaterie, stara cegła, stropy czy freski zostały starannie odrestaurowane, a niektóre z nich dodatkowo podkreślone złoceniami lub specjalnym oświetleniem. 

GŁOSUJĘ


GRANO HOTEL SOLMARINA, Wiślinka

INWESTOR: Dekpol Deweloper
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Architonika
PROJEKT WNĘTRZ: Ideograf
LICZBA POKOI: 128

10-piętrowy budynek z elewacją w kształcie rozpostartego żagla stanowi dominantę kompleksu Sol Marina nad Zatoką Gdańską, docelowo z ok. 40 dwupiętrowymi budynkami. Prosta, geometryczna bryła wpisuje się w nurt nowoczesnego budownictwa, a duże okna oprócz funkcji estetycznej zapewniają nasłonecznienie wnętrz oraz widok na marinę z każdego apartamentu. Wnętrza utrzymane są w stonowanej, jasnej kolorystyce, a każdy detal został starannie przemyślany, aby stworzyć przestrzeń, która wpasowuje się w otaczającą naturę z rezerwatami Ptasi Raj i Mewia Łacha, czy Krzywym Lasem w Sobieszewie. Do tego strefa SPA & wellness z ośmioma gabinetami i basenem oraz dwie sale konferencyjne o pow. 120 m kw. 

GŁOSUJĘ


LINEA MARE, Pobierowo

INWESTOR: Grupa TOM Nieruchomości / Dariusz Surynt
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Q2 Studio
PROJEKT WNĘTRZ: Q2 Studio
LICZBA POKOI: 235

Inwestycja, która przebiegła w ekspresowym tempie jak na tak duży kompleks, bo wystartowała na początku 2022 r., a już w czerwcu 2023 r. została otwarta. Kompleks zbudowany na trzech połączonych łukach i podzielony ze względu na funkcjonalności na skrzydło hotelowe z 5-gwiazdkowym hotelem, skrzydło apartamentowe oraz środkową część z usługami uzupełniającymi – recepcją, lobby barem i restauracją. Do tego strefa wellness z basenem, strefa Dr Irena Eris Beauty i sala konferencyjna na 100 osób. Inspiracją dla architektury i wnętrz były bałtyckie plaże, wydmowe krajobrazy i marynistyczna elegancja która przeplata się w każdym detalu, od wygięcia budynku po łuku, które podkreśla harmonijność z otoczeniem, po delikatne akcenty turkusowe nawiązujące do kolorów morza.

GŁOSUJĘ


MEININGER, Kraków

INWESTOR: Fronton
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Fronton
PROJEKT WNĘTRZ: Tremend
LICZBA POKOI: 135

Pierwszy w Polsce obiekt niemieckiej sieci hotelowo-hostelowej z 507 łóżkami. Składa się z trzech elementów: wyremontowanego budynku frontowego, przynależnego do niego domku ogrodowego oraz nowo dobudowanej części, które wszystkie łączy wspólny parter. Inspiracją dla wnętrz oraz motywem przewodnim jest hasło „Flow of creation”, które sięga dziedzictwa miasta, zabierając gości w estetyczną podróż ze stylistycznymi odniesieniami do historii Krakowa np. w postaci plakatów i starych szyldów. Do wzornictwa sprzed dekad nawiązują również meble o opływowych formach. Ściany części wspólnych i pokoi pokrywają kolaże odnoszące się do dorobku artystycznego i naukowego Krakowa.

GŁOSUJĘ


M23, Katowice

INWESTOR: Ewimex
BIURO ARCHITEKTONICZNE: SAR
PROJEKT WNĘTRZ: Libre Design 
LICZBA POKOI: 42

Otwarty w zrewitalizowanej kamienicy i dobudowanej nowej części z muralem Zbigniewa Wodeckiego butikowy hotel 4-gwiazdkowy z pokojami na pięciu piętrach tematycznych, które opowiadają inne historie regionu: Kopalnia, Huta, Kolej, Człowiek, Sztuka, do tego Parostacją Resto&Bar, Private SPA, sala konferencyjna o pow. 60 m kw. Całość utrzymana w duchu steampunku (nurt cyberpunku odnoszący się do maszyn parowych, dzieł Herberta Georga Wellsa i Juliusza Verne’a) ze stalowymi trybami, zębatymi kołami, rurami i siatką górniczą, oddającym industrialne korzenie miasta. 

GŁOSUJĘ


QUBUS, Katowice

INWESTOR: Qubus Hotel System
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Czora&Czora
PROJEKT WNĘTRZ: MIXD
LICZBA POKOI: 97

Otwarty w centrum Katowic w ciągu 12 miesięcy od wznowienia inwestycji od poziomu płyty fundamentowej koncentruje się na rozwiązaniach i designie eko, aby proponować gościom przyjazny dla interakcji społecznych i odpoczynku obiekt biznesowy. Do budowy i aranżacji użyto biodegradowalnych oraz odnawialnych materiałów i tworzyw, wykorzystano materiały z recyklingu. We wnętrzach króluje drewno, szkło hartowane, wełna i beton strukturalny. Projekt pokoi jest połączeniem minimalizmu z elementami polskiego designu z obrazy i meblami od polskich firm i artystów. Wyjątkowa jest bryła obiektu, która powstała na trójkątnej działce i przypomina kształtem słynny Flatiron Building z Nowego Jorku.

GŁOSUJĘ


STRADOM HOUSE, AUTOGRAPH COLLECTION, Kraków

INWESTOR: Angel Poland Group
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Baumschlager Eberle Architekci Kraków
PROJEKT WNĘTRZ: ADC Atelier
LICZBA POKOI: 125

Ulokowany w budynku, którego historia sięga XIV wieku między Wawelem a Kazimierzem, odwołuje się do krakowskiego dziedzictwa, oferując bogactwo unikatowych detali. Otwarty po trwającym siedem lat intensywnym remoncie, który przywrócił budynek do stanu świetności. Przestrzenie wspólne i pokoje odwołują się do krakowskiej historii, a zwłaszcza do czasów modernizmu z początku XX wieku, na czele z największym apartamentem hotelowym w Krakowie o pow. 155 m kw. Chapel Loft m.in. z fortepianem. Wizytówką Stradom House jest klub Hedwig's, działający w dawnej kaplicy. Do tego m.in. dwie restauracje John Dory i Gaia oraz SÓL Spa i SÓL Wellness.

GŁOSUJĘ


THE CROWN, HANDWRITTEN COLLECTION, Kraków

INWESTOR: Alventa Invest
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Biela & Świerczek architekci
PROJEKT WNĘTRZ: KKAT Katarzyna Kuchejda Architektura Wnętrz
LICZBA POKOI: 44

Otwarty w odrestaurowanej kamienicy z lat 20. XX wieku z wnętrzami inspirowanymi stylem art déco, które już od progu mają przenosić gości w klimaty okresu międzywojennego i ówczesnej awangardy artystycznej, a całość oparta jest na założeniu: prostota, elegancja, kolorystyczne wyrafinowanie na bardzo ograniczonej gamie. Inspiracje art déco napotyka się na każdym kroku. Utylitaryzm wzornictwa, geometryczna prostota form i szlachetne materiały wykończeniowe stanowić mają balans między użytecznością i praktycznym charakterem a kunsztownym wykonaniem: od marmurkowych szafek nocnych w pokojach, przez ażurowe zdobienia w sali konferencyjnej i restauracji, aż po hotelowy bar utrzymany w modernistycznej stylistyce streamline.

GŁOSUJĘ


W pozostałych kategoriach konkursowych zostaną wybrani laureaci:

• Studio Interior Design 2024
• Biuro Architektoniczne Roku 2024
• Hotelarski Inwestor Roku 2024
• Hotelarska Inwestycja Roku 2024


Zwycięzców wybierze Kapituła złożona z wybitnych przedstawicieli branży hotelarskiej w Polsce:

PRZEWODNICZĄCY KAPITUŁY:

RAFAŁ SZUBSTARSKI, Redaktor Naczelny Miesięcznika „Hotelarz”

CZŁONKOWIE KAPITUŁY:

RAFAŁ ABRAMCZYK, Współwłaściciel, Prezes Hotel AG

MAGDALENA ADAMUS, LOFT Magdalena Adamus

RADOSŁAW ALTHEIM, Dyrektor Zarządzający Q Hotels

GHEORGHE CRISTESCU, Prezes, Polski Holding Hotelowy

BOGDAN CZAJKOWSKI, Założyciel, Prezes HRCA

IRENEUSZ DUDEK, Właściciel, Hotel Inwest

DARIUSZ FUTOMA, Partner, Horwath HTL

IGOR GALAS, PRC Architekci

KRZYSZTOF GONCIAREK, członek zarządu, Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia, wydawca „Hotelarza”

ANNA KRÓL, CKK Architekci

ELŻBIETA LENDO, Prezes, Polskie Hotele Niezależne

PAWEŁ LEWTAK, Prezes Zarządu Hotele Warszawskie „Syrena”

DOROTA MALINOWSKA, Partner, Pro Value

LESZEK MIĘCZKOWSKI, Prezes Zarządu, Dobry Hotel

JANUSZ MITULSKI, Starszy dyrektor ds. rozwoju sieci na Europę Środkowo – Wschodnią, Marriott International

MAŁGORZATA MOREK, Dyrektor ds. Rozwoju Sieci w Regionie CEE, Hilton

TOMASZ PIENIĄŻEK, Wiceprezes, IGHP

ŁUKASZ PŁOSZYŃSKI, Wiceprezes Zarządu, Focus Hotels

KONRAD RUBASZKIEWICZ, KM Rubaszkiewicz

MAGDALENA SEKUTOWSKA, Dyrektor ds. Rozwoju w Regionie CEE, Hilton Worldwide

JACEK STASIKOWSKI, Dyrektor ds. Rozwoju w Polsce, Grupa Accor

KRZYSZTOF SZADURSKI, Wiceprezes, IGHP

JACEK TOKARSKI, CEO i Założyciel, HIDA

ANDRZEJ WÓJCIK, Prezes, Satoria Group

IRENEUSZ WĘGŁOWSKI, Prezes, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego

WOJCIECH WITEK, Iliard Architecture & Project Management

WIKTOR WRÓBEL, Prezes Zarządu, Nosalowy Dwór

JAN WRÓBLEWSKI, Współwłaściciel Holdingu Zdrojowa Hotels

Konferencje Hotelarza (Hotel Investment Trends Poland & CEE i Hotel Trends Poland &CEE) to wyjątkowe spotkania profesjonalistów poświęcone inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. To tu kluczowi inwestorzy, przedstawiciele banków i funduszy spotykają się z najważniejszymi przedstawicielami branży hotelowej z Polski i Europy.

Tego wyjątkowego wydarzenia nie możesz przegapić z następujących powodów:

• Poznasz dziesiątki inwestorów, deweloperów, architektów i specjalistów hotelarskich
• Znajdziesz najlepsze rozwiązania dla swojego biznesu, będziesz miał okazję do dyskusji z ludźmi na podobnych stanowiskach
• W wydarzeniu weźmie udział kilkudziesięciu najlepszych panelistów z całej Europy i ponad 350 uczestników

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ>>

Relacja z ubiegłorocznej edycji Forum>>

Galeria zdjęć>>

Przeczytaj dlaczego liderzy rynku uczestniczą w Hotel Investment Trends>>


Szczegóły wydarzenia na stronie www.hitpoland.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *