Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Hotel Altus w Poznaniu otwarty

Hotel Altus w Poznaniu otwarty


Hotel Altus, 11-piętrowy obiekt w centrum Poznania, przyjął pierwszych gości. 3-gwiazdkowy hotel ze 109 pokojami zlokalizowany jest w jednej z pięciu wież Domów Towarowych Alfa, które powstały na przełomie lat 60. i 70. Obiekt należy do spółki Altus Hotel Leszek Mięczkowski, a zarządza nim grupa Dobry Hotel.


Budynek, w którym znajduje się hotel nawiązuje do historii miejsca, w którym powstał, choć z oryginału zostało niewiele. Zdjęto elewację i ściany wewnętrzne wyburzając go do samej konstrukcji. W nowych wnętrzach znalazły się elementy lastryko, metalo-plastyki i sklejki we współczesnym wydaniu – nuta nostalgii za czasami PRL stanowi ukłon w stronę historii miejsca.

Projekt przygotowała pracownia LOFT Magdalena Adamus, która na swoim koncie ma realizacje wnętrz m.in. hotelu Mera w Sopocie (obecny Marriott) oraz Deo Gdańsk Old Town w Gdańsku, który ruszyć ma w drugiej połowie roku i zarządzany będzie przez Dobry Hotel. Za projekt architektoniczny Altusa odpowiadało biuro APA Wojciechowski. W hotelu znajduje się m.in. pięć sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 370 m kw., z których dwie największej można połączyć w jedną 230-metrową. Na tej samej kondygnacji zlokalizowana jest restauracja #projekt alfa. Również w jej przypadku znajdują się odwołania do historii jak stylizowany na znak PSS Społem logotyp restauracji oraz ubiór pracowników, którego główny element stanowią będące niegdyś marzeniem każdego nastolatka, kupowane za dolary jeansy. Dyrektorem hotelu jest Justyna Kycler, która wcześniej była m.in. dyrektorem operacyjnym Novotelu Poznań Centrum, a szefem kuchni został Tomasz Różański, który wcześniej pełnił tę funkcję w hotelu IBB Andersia.

Poznański Altus to 10. obiekt, którym zarządza spółka Dobry Hotel i kolejny z otwieranych w ostatnim czasie. Trójmiejska sieć w 2018 roku oddała do użytku zlokalizowany w Zakopanem, 4-gwiazdkowy hotel Aquarion, a w najbliższych miesiącach do jej portfolio dołączą Best Western Premier Hotel City Center we Wrocławiu oraz hotel Deo Gdańsk Old Town.

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Nowy dyrektor Hamptona by Hilton Gdańsk Old Town

Daniel Danielewicz, przez ostatnie pięć i pół roku dyrektor generalny Golden Tulip Gdańsk Residence (o zmianie na tym stanowisku pisaliśmy TUTAJ), objął stanowisko dyrektora generalnego (...)

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Ruszył ibis Poznań Centrum pod jednym dachem z Novotelem

Zakończył się trzyletni proces modernizacji hotelu Novotel  Poznań Centrum, w wyniku którego w tym samym budynku otwarty został na sześciu niższych piętrach ibis Poznań Centrum (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA