Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Hotel Altus w Poznaniu otwarty

Hotel Altus w Poznaniu otwarty


Hotel Altus, 11-piętrowy obiekt w centrum Poznania, przyjął pierwszych gości. 3-gwiazdkowy hotel ze 109 pokojami zlokalizowany jest w jednej z pięciu wież Domów Towarowych Alfa, które powstały na przełomie lat 60. i 70. Obiekt należy do spółki Altus Hotel Leszek Mięczkowski, a zarządza nim grupa Dobry Hotel.


Budynek, w którym znajduje się hotel nawiązuje do historii miejsca, w którym powstał, choć z oryginału zostało niewiele. Zdjęto elewację i ściany wewnętrzne wyburzając go do samej konstrukcji. W nowych wnętrzach znalazły się elementy lastryko, metalo-plastyki i sklejki we współczesnym wydaniu – nuta nostalgii za czasami PRL stanowi ukłon w stronę historii miejsca.

Projekt przygotowała pracownia LOFT Magdalena Adamus, która na swoim koncie ma realizacje wnętrz m.in. hotelu Mera w Sopocie (obecny Marriott) oraz Deo Gdańsk Old Town w Gdańsku, który ruszyć ma w drugiej połowie roku i zarządzany będzie przez Dobry Hotel. Za projekt architektoniczny Altusa odpowiadało biuro APA Wojciechowski. W hotelu znajduje się m.in. pięć sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 370 m kw., z których dwie największej można połączyć w jedną 230-metrową. Na tej samej kondygnacji zlokalizowana jest restauracja #projekt alfa. Również w jej przypadku znajdują się odwołania do historii jak stylizowany na znak PSS Społem logotyp restauracji oraz ubiór pracowników, którego główny element stanowią będące niegdyś marzeniem każdego nastolatka, kupowane za dolary jeansy. Dyrektorem hotelu jest Justyna Kycler, która wcześniej była m.in. dyrektorem operacyjnym Novotelu Poznań Centrum, a szefem kuchni został Tomasz Różański, który wcześniej pełnił tę funkcję w hotelu IBB Andersia.

Poznański Altus to 10. obiekt, którym zarządza spółka Dobry Hotel i kolejny z otwieranych w ostatnim czasie. Trójmiejska sieć w 2018 roku oddała do użytku zlokalizowany w Zakopanem, 4-gwiazdkowy hotel Aquarion, a w najbliższych miesiącach do jej portfolio dołączą Best Western Premier Hotel City Center we Wrocławiu oraz hotel Deo Gdańsk Old Town.

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Wojciech Liszka o efektywnej sprzedaży usług konferencyjnych

Dlaczego podobne obiekty położone w tej samej lokalizacji potrafią generować całkowicie odmienne wyniki ze sprzedaży konferencyjnej? Jak wyróżnić nasz hotel na tle konkurencji? Jak nie (...)

KnockOut Boxing Night w Nosalowym Dworze

6 października w kompleksie Nosalowy Dwór Resort & SPA w Zakopanem odbędzie się gala KnockOut Boxing Night. Główną atrakcją tej imprezy będzie występ dwukrotnego mistrza (...)

W Kołobrzegu powstaje Osada Morska. W condo.

163 apartamenty liczyć ma powstająca w Kołobrzegu Osada Morska Wellness & Spa, ośrodek o standardzie 4-gwiazdek, który składać będzie się ze 163 apartamentów, rozmieszczonych w (...)

Warszawa: otwarto Varsovia Apartamenty Kasprzaka z 311 jednostkami. W condo

W sierpniu otwarty został na Woli obiekt hotelowy Varsovia Apartamenty Kasprzaka z 311 jednostkami sprzedawanymi w systemie condo. To drugi sieci Varsovia Apartamenty aparthotel stworzonej (...)

Hotel Trends Poland&CEE – największe forum dla właścicieli i kadry zarządzającej hoteli

W dniach 26-27 listopada we wnętrzach hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się VI edycja konferencji Hotel Trends Poland&CEE, wyjątkowej imprezy gromadzącej w jednym miejscu (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA