Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Mistrzowie Wiedzy Hotelarskiej 2018

Mistrzowie Wiedzy Hotelarskiej 2018


W Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu i hotelu Skanpol odbył się finał X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. W eliminacjach szkolnych wzięło 248 szkół z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 34 uczniów techników hotelarskich.


Pierwszy etap zmagań finałowych polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego z tematu przewodniego: „Nietypowe obiekty noclegowe” (60 pytań z wiedzy hotelarskiej), natomiast drugi sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi gościa zagranicznego w recepcji hotelowej i obsługi konsumenta w restauracji. Po teście teoretycznym Komisja wyłoniła „szczęśliwą 15”, która przystąpiła do ścisłego finału -  zadań praktycznych. Ostatecznie Komisja konkursowa wskazała troje zwycięzców.

Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2018 została Angelika Damaszk uczennica klasy 4. Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Angelika Damaszk to uczennica,  która w IX edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w 2017 roku) zajęła 4. miejsce, a zwycięstwo w tym roku jest ukoronowanie jej 3,5 letnich przygotowań do tych trudnych zmagań. Zwyciężczyni oprócz tytułu Mistrza Wiedzy Hotelarskiej 2018 otrzymała indeks Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz nagrody rzeczowe. Opiekunem uczennicy była mgr Anna Herc – nauczyciel przedmiotów hotelarskich w ZSE-H. Tytuł I Wicemistrza OWH zdobyłaJolanta Zaczek z Zespołu Szkół nr 3 im. księdza Józefa Tischnera w Bochni, a tytuł II Wicemistrza OWH uzyskała Karolina Owczarzak z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Bydgoszczy.

Uroczystość otwarcia i zakończenia konkursu uświetnili swoją obecnością: Helena Rudzis-Gruchała wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego, Danuta Adamska-Czepczyńska – przewodnicząca Rady Powiatu Kołobrzeskiego, Iwona Szałkowska - główny dpecjalista ds. edukacji kadr dla turystyki Departamentu Turystyki w MSiT, prof. dr hab. Hanna Zawistowska – przewodnicząca Rady do Spraw Kompetencji Sektora Turystyki, Józef Ratajski – wiceprzewodniczący Rady Do Spraw Kompetencji Sektora Turystyki i Małgorzata Rafał – sekretarz Rady Do Spraw Kompetencji Sektora Turystyki.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

IHG dołącza do grona Sponsorów Hotel Trends Poland&CEE 2018

IHG, jedna z wiodących firm hotelarskich na świecie, dołączyła do grona Sponsorów Złotych konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniach w dniach (...)

Kamila Wódczyńska zarządza hotelem Puro Kraków Kazimierz

Dyrektor generalną otwartego na początku lipca hotelu Puro Kraków Kazimierz jest Kamila Wódczyńska, która już od jesieni ub.r. odpowiedzialna była za jego pre-opening. Wcześniej przez (...)

Wmurowano kamień węgielny pod Holiday Inn Express w Rzeszowie-Jasionce

33,9 mln zł (282,5 tys. zł za pokój) kosztować ma budowa hotelu Holiday Inn Express IV generacji, który powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka (...)

Wkrótce otwarcie hotelu Hel

1 sierpnia ma nastąpić otwarcie 60 pokojowego hotelu Hel, mieszczącego się przy ulicy Admirała Steyera w Helu. Właścicielem obiektu jest Przedsiębiorstwo Budowlane Margo. 4-gwiazdkowy hotel (...)

Mextra Sponsorem Złotym konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018

Firma Mextra, lider branży mebli bankietowych w Polsce,po raz kolejny dołączyła do grona sponsorów konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniach w (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA