Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Mistrzowie Wiedzy Hotelarskiej 2018

Mistrzowie Wiedzy Hotelarskiej 2018


W Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu i hotelu Skanpol odbył się finał X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. W eliminacjach szkolnych wzięło 248 szkół z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 34 uczniów techników hotelarskich.


Pierwszy etap zmagań finałowych polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego z tematu przewodniego: „Nietypowe obiekty noclegowe” (60 pytań z wiedzy hotelarskiej), natomiast drugi sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi gościa zagranicznego w recepcji hotelowej i obsługi konsumenta w restauracji. Po teście teoretycznym Komisja wyłoniła „szczęśliwą 15”, która przystąpiła do ścisłego finału -  zadań praktycznych. Ostatecznie Komisja konkursowa wskazała troje zwycięzców.

Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2018 została Angelika Damaszk uczennica klasy 4. Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Angelika Damaszk to uczennica,  która w IX edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w 2017 roku) zajęła 4. miejsce, a zwycięstwo w tym roku jest ukoronowanie jej 3,5 letnich przygotowań do tych trudnych zmagań. Zwyciężczyni oprócz tytułu Mistrza Wiedzy Hotelarskiej 2018 otrzymała indeks Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz nagrody rzeczowe. Opiekunem uczennicy była mgr Anna Herc – nauczyciel przedmiotów hotelarskich w ZSE-H. Tytuł I Wicemistrza OWH zdobyłaJolanta Zaczek z Zespołu Szkół nr 3 im. księdza Józefa Tischnera w Bochni, a tytuł II Wicemistrza OWH uzyskała Karolina Owczarzak z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Bydgoszczy.

Uroczystość otwarcia i zakończenia konkursu uświetnili swoją obecnością: Helena Rudzis-Gruchała wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego, Danuta Adamska-Czepczyńska – przewodnicząca Rady Powiatu Kołobrzeskiego, Iwona Szałkowska - główny dpecjalista ds. edukacji kadr dla turystyki Departamentu Turystyki w MSiT, prof. dr hab. Hanna Zawistowska – przewodnicząca Rady do Spraw Kompetencji Sektora Turystyki, Józef Ratajski – wiceprzewodniczący Rady Do Spraw Kompetencji Sektora Turystyki i Małgorzata Rafał – sekretarz Rady Do Spraw Kompetencji Sektora Turystyki.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

W Pobierowie powstanie Hilton Garden Inn

W Pobierowie między Świnoujściem a Kołobrzegiem powstanie 150-pokojowy Hilton Garden Inn – wynika z informacji „Hotelarza”. W mieście powstaje też największy hotel w Polsce – (...)

Hotelarz Roku 2018 – Nominacje w kategorii „Dyrektor generalny hotelu niezależnego”

Przedstawiamy nominacje w kolejnej kategorii konkursu na „Hotelarzy Roku 2018” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz” – Dyrektor generalny hotelu niezależnego. Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się podczas (...)

Ostatnia szansa na zgłoszenie udziału w Hotel Trends Poland&CEE

Już za tydzień odbędzie się konferencja Hotel Trends Poland&CEE 2018 – najważniejsze forum hotelowe, gromadzące w jednym miejscu wszystkich decydentów branży hotelowej z Polski. TO (...)

Jeszcze większa Bania

Hotel Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej ze 150 pokojami rozbudowuje się o nowe skrzydło ze 110 pokojami i apartamentami, centrum konferencyjnym o powierzchni (...)

Elżbieta Lendo: Mamy trudniejszy region i rynek

- Praca hotelarzy na Warmii i Mazurach wymaga większej kreatywności, niż w innych częściach Polski. Jesteśmy zmuszani do tego, aby dać z siebie więcej, by (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA