Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Mistrzowie Wiedzy Hotelarskiej 2018

Mistrzowie Wiedzy Hotelarskiej 2018


W Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu i hotelu Skanpol odbył się finał X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. W eliminacjach szkolnych wzięło 248 szkół z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 34 uczniów techników hotelarskich.


Pierwszy etap zmagań finałowych polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego z tematu przewodniego: „Nietypowe obiekty noclegowe” (60 pytań z wiedzy hotelarskiej), natomiast drugi sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi gościa zagranicznego w recepcji hotelowej i obsługi konsumenta w restauracji. Po teście teoretycznym Komisja wyłoniła „szczęśliwą 15”, która przystąpiła do ścisłego finału -  zadań praktycznych. Ostatecznie Komisja konkursowa wskazała troje zwycięzców.

Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2018 została Angelika Damaszk uczennica klasy 4. Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Angelika Damaszk to uczennica,  która w IX edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w 2017 roku) zajęła 4. miejsce, a zwycięstwo w tym roku jest ukoronowanie jej 3,5 letnich przygotowań do tych trudnych zmagań. Zwyciężczyni oprócz tytułu Mistrza Wiedzy Hotelarskiej 2018 otrzymała indeks Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz nagrody rzeczowe. Opiekunem uczennicy była mgr Anna Herc – nauczyciel przedmiotów hotelarskich w ZSE-H. Tytuł I Wicemistrza OWH zdobyłaJolanta Zaczek z Zespołu Szkół nr 3 im. księdza Józefa Tischnera w Bochni, a tytuł II Wicemistrza OWH uzyskała Karolina Owczarzak z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Bydgoszczy.

Uroczystość otwarcia i zakończenia konkursu uświetnili swoją obecnością: Helena Rudzis-Gruchała wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego, Danuta Adamska-Czepczyńska – przewodnicząca Rady Powiatu Kołobrzeskiego, Iwona Szałkowska - główny dpecjalista ds. edukacji kadr dla turystyki Departamentu Turystyki w MSiT, prof. dr hab. Hanna Zawistowska – przewodnicząca Rady do Spraw Kompetencji Sektora Turystyki, Józef Ratajski – wiceprzewodniczący Rady Do Spraw Kompetencji Sektora Turystyki i Małgorzata Rafał – sekretarz Rady Do Spraw Kompetencji Sektora Turystyki.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Satoria Group otworzy Hilton Garden Inn w Toruniu

W  Starym Browarze w Toruniu otwarty zostanie hotel Hilton Garden Inn ze 120 pokojami. W ub.r. Stary Browar kupiła spółka Polskie Projekty Inwestycyjne należąca do (...)

W Krakowie powstanie pierwszy w Polsce hotel marki Curio Collection by Hilton

Dysponujący 113 pokojami hotel marki Curio Collection by Hilton powstanie w zabytkowym budynku dawnego hotelu Saskiego przy ulicy Sławkowskiej w pobliżu Rynku Głównego w Krakowie (...)

W Ustce ruszył kolejny hotel rodziny de Lubicz – The Sun

Rodzina de Lubicz Szeliskich, która prowadzi już w Ustce dwa hotele – Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka oraz Lubicz Spa & Wellness – otworzyła trzeci. The (...)

110 pokoi i apartamentów w Szczawnica Park Resort & Spa. W condo.

W grudniu tego roku pierwszych gości przyjąć ma 4-gwiazdowy hotel Szczawnica Park Resort & Spa, którego inwestorem jest Grupa Kapitałowa Szczawnica Park. Hotel dysponować będzie (...)

Zarządzanie kosztami w hotelarstwie

Optymalizacja kosztów stałych, kiedy i komu opłaca się outsourcing, skuteczne sposoby negocjacji z dostawcami oraz jak przeciwdziałać korupcji w hotelu to tylko jedne z wielu (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA