Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Mistrzowie Wiedzy Hotelarskiej 2018

Mistrzowie Wiedzy Hotelarskiej 2018


W Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu i hotelu Skanpol odbył się finał X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. W eliminacjach szkolnych wzięło 248 szkół z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 34 uczniów techników hotelarskich.


Pierwszy etap zmagań finałowych polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego z tematu przewodniego: „Nietypowe obiekty noclegowe” (60 pytań z wiedzy hotelarskiej), natomiast drugi sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi gościa zagranicznego w recepcji hotelowej i obsługi konsumenta w restauracji. Po teście teoretycznym Komisja wyłoniła „szczęśliwą 15”, która przystąpiła do ścisłego finału -  zadań praktycznych. Ostatecznie Komisja konkursowa wskazała troje zwycięzców.

Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2018 została Angelika Damaszk uczennica klasy 4. Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Angelika Damaszk to uczennica,  która w IX edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w 2017 roku) zajęła 4. miejsce, a zwycięstwo w tym roku jest ukoronowanie jej 3,5 letnich przygotowań do tych trudnych zmagań. Zwyciężczyni oprócz tytułu Mistrza Wiedzy Hotelarskiej 2018 otrzymała indeks Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz nagrody rzeczowe. Opiekunem uczennicy była mgr Anna Herc – nauczyciel przedmiotów hotelarskich w ZSE-H. Tytuł I Wicemistrza OWH zdobyłaJolanta Zaczek z Zespołu Szkół nr 3 im. księdza Józefa Tischnera w Bochni, a tytuł II Wicemistrza OWH uzyskała Karolina Owczarzak z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Bydgoszczy.

Uroczystość otwarcia i zakończenia konkursu uświetnili swoją obecnością: Helena Rudzis-Gruchała wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego, Danuta Adamska-Czepczyńska – przewodnicząca Rady Powiatu Kołobrzeskiego, Iwona Szałkowska - główny dpecjalista ds. edukacji kadr dla turystyki Departamentu Turystyki w MSiT, prof. dr hab. Hanna Zawistowska – przewodnicząca Rady do Spraw Kompetencji Sektora Turystyki, Józef Ratajski – wiceprzewodniczący Rady Do Spraw Kompetencji Sektora Turystyki i Małgorzata Rafał – sekretarz Rady Do Spraw Kompetencji Sektora Turystyki.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Planuje kolejne markowe hotele

W najnowszym „Hotelarzu” rozmawiamy z Arturem Kozieją, inwestorem hotelarskim który otworzył hotel Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, otwiera Lake Hill Resort&Spa w Sosnówce i (...)

Co dalej z Orbisem?

Rok 2018 był kolejnym dobrym rokiem Grupy Orbis, jeśli chodzi o przychody i wyniki hoteli w całym regionie. I dobrych wyników można się było spodziewać (...)

Raport Demand Outlook wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza”

Wszyscy prenumeratorzy „Hotelarza” wraz z najnowszym wydaniem miesięcznika otrzymają także opracowany przez specjalistów z Z-Factor raport „Demand Outlook, Polska&Europa Środkowo-Wschodnia 2018” opisujący rynek spotkań w (...)

Hilton Sponsorem Platynowym konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska z portfolio 15 marek i ponad 5600 nieruchomości z prawie 913 000 pokojami w 103 krajach, została Sponsorem Platynowym organizowanej (...)

Orbis wciąż rośnie, zysk netto za ubiegły rok to 141,9 mln zł

Grupa Orbis podsumowała ubiegł rok. Spółka podtrzymała wzrost kluczowych wskaźników operacyjnych piąty rok z rzędu. Dobre wyniki operacyjne potwierdza także wzrost przychodów o +4,1% w (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-12 Kelner / barman Arche Hotel Krakowska
  2019-02-18 Kucharz Kamieniec k/ Kłodzka
  2019-02-15 Starszy Kelner Hotel Aspen
  2019-02-14 Recepcjonista/Recepcjonistka Wrocław
  2019-02-20 recepcjonista/ka Wrocław - Hotel Wieniawa
  2019-02-19 Pracownik Recepcji Hilton Garden Inn Rzeszów, Al. Kopisto 1, 35-315 Rzeszów
  2019-02-19 Specjalista ds. Sprzedaży/Sales Executive Hilton Garden Inn Rzeszów, Al. Kopisto 1, 35-315 Rzeszów
  2019-02-15 Kierownik zmiany Kucharzy Hotel Aspen
  2019-02-21 kelner Jeleśnia
  2019-02-21 Menedżer Restauracji Warszawa
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA