Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Z Branży » Integracja w Grupie Orbis

Integracja w Grupie Orbis


Zintegrowanie zespołów, pobudzenie kreatywności, ale także szansa na spełnienie dobrego uczynku, który może uratować życie. W Myślenicach = odbyła się Orbisjada, organizowana dla pracowników Grupy Orbis. Wzięło w niej udział ponad 200 pracowników, którzy rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych, integrujących, zbudowali maszynę Goldberga oraz zarejestrowali się w bazie DKMS. Wydarzenie odbyło się na terenie Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach, która udostępniła swoje nowoczesne tereny sportowe.


Razem – dla innych
Pomaganie będąc w tak dużej grupie ludzi, jaka była razem podczas piątkowego wydarzenia może być piękne w skutkach. Dlatego też podczas Orbisjady powstała specjalna strefa, prowadzona przez przedstawiciela fundacji DKMS oraz wolontariuszy, w której można było zarejestrować się, aby zostać dawcą szpiku kostnego. Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy oraz ich chęci pomocy innym, w czasie piątkowego spotkania baza potencjalnych dawców DKMS powiększyła się aż kilkadziesiąt osób. Jak mówi Stephen Hadley, Dyrektor Regionalny na Kraków i Katowice: Tego typu inicjatywy organizujemy od lat, za każdym razem staramy się wykorzystać szansę na czynienie dobra i zaprosić do tego działania naszych współpracowników. Chcemy, aby wydarzenie, podczas którego spędzamy wspólnie czas przekładało się także na działania pozytywnie wpływające na życie innych.


Razem – dla rozwoju
Orbisjada to nie tylko integracja pracowników hoteli z Krakowa i Katowic. To również szansa na zbudowanie więzi oraz rozszerzenie grona znajomych. Spotkanie ma za zadanie integrację pracowników w sposób, który sprawi im przyjemność oraz wpłynie pozytywnie na ich wspomnienia związane z tym wydarzeniem. Za każdym razem jak organizowane są tego typu wydarzenia staramy się zaplanować dyscypliny, w których wszyscy będą mogli wziąć udział, niezależnie od płci, wieku czy stopnia wysportowania – mówi Maciej Naziębłło – Dyrektor Generalny hotelu Ibis Kraków Centrum – pasjonat biegania. Spędzanie wspólnego czasu przez osoby, które spotykają się tylko w pracy i przez te, które na co dzień nie mają ze sobą styczności pozytywnie wpływa na ich długofalową współpracę, większą wydajność w zadaniach, a także budowanie atmosfery wewnątrz organizacji. Dzięki corocznemu wydarzeniu, pobudzana jest kreatywność, zdolność logicznego myślenia, a także rozwijana jest umiejętność pracy zespołowej. Tegorocznym wyzwaniem, poza zadaniami typowo integracyjnymi były także dyscypliny sportowe, w wersji uproszczonej, a w drugiej części dnia wyzwaniem postawionym przed uczestnikami było zbudowanie maszyny Goldberga. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób, które pochodziły z 9 hoteli.
Należy zaznaczyć, iż wydarzenie odbyło się poza Krakowem – na terenach sportowych Małopolskiej Szkoły Gościnności, z którą krakowskie hotele współpracują od lat. Zajęcia sportowe jak i budowa Maszyny Goldberga miały miejsce na nowoczesnych, niedawno oddanych do użytku boiskach oraz sali gimnastycznej. Pracownicy oraz uczniowie szkoły czynnie brali udział w wydarzeniu i już czekają na kolejną imprezę w przyszłym roku. Jak mówi dyrektor szkoły Jerzy Niedenthal – To wydarzenie pokazało, że warto razem pracować i tworzyć wspólne przedsięwzięcia; nie tylko praktyki dla naszych uczniów w hotelach Accor w Krakowie, ale także wspólne zajęcia sportowe.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

W Pobierowie powstanie Hilton Garden Inn

W Pobierowie między Świnoujściem a Kołobrzegiem powstanie 150-pokojowy Hilton Garden Inn – wynika z informacji „Hotelarza”. W mieście powstaje też największy hotel w Polsce – (...)

Hotelarz Roku 2018 – Nominacje w kategorii „Dyrektor generalny hotelu niezależnego”

Przedstawiamy nominacje w kolejnej kategorii konkursu na „Hotelarzy Roku 2018” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz” – Dyrektor generalny hotelu niezależnego. Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się podczas (...)

Ostatnia szansa na zgłoszenie udziału w Hotel Trends Poland&CEE

Już za tydzień odbędzie się konferencja Hotel Trends Poland&CEE 2018 – najważniejsze forum hotelowe, gromadzące w jednym miejscu wszystkich decydentów branży hotelowej z Polski. TO (...)

Jeszcze większa Bania

Hotel Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej ze 150 pokojami rozbudowuje się o nowe skrzydło ze 110 pokojami i apartamentami, centrum konferencyjnym o powierzchni (...)

Elżbieta Lendo: Mamy trudniejszy region i rynek

- Praca hotelarzy na Warmii i Mazurach wymaga większej kreatywności, niż w innych częściach Polski. Jesteśmy zmuszani do tego, aby dać z siebie więcej, by (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA