Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Hotel Warszawa został otwarty

Hotel Warszawa został otwarty


Po ośmiu latach od rozpoczęcia generalnego remontu, pięciogwiazdkowy hotel Warszawa przy pl. Powstańców Warszawy, został dziś otwarty dla gości. Oferuje on 146 pokoi i apartamentów.


Remont budynku trwał od 2010 roku, gdy Prudential został kupiony przez Holding Liwa braci Likusów od Mostostalu Polimex, który z kolei kupił budynek w 2006 roku za 6,3 mln euro. Wcześniej w 16-piętrowym budynku zbudowanym w latach 30. XX wieku w stylu art deco do 2003 roku funkcjonował hotel Warszawa na 375 miejsc należący do spółki Hotele Syrena.W 2010 roku rozpoczęły się intensywne prace remontowe, które rok później zamarły w znacznej mierze ze względu na budowę drugiej linii metra, która zablokowała dostęp do drogi publicznej. Na nowo wznowiono je w 2016 roku, kiedy to Alior Bank udzielił spółce należącej do braci Likusów ok. 280 mln zł kredytu na przebudowę budynku.Prace dobiegły teraz końca i nowy hotel oferuje 146 pokoi, dwie restauracje, trzy sale konferencyjne o łącznej powierzchni 250 mkw oraz strefę wellness z basenem i gabinetami spa.Koszt rezerwacji pokoju dwuosobowego z dziś na jutro poprzez serwis Booking to 891 zł, za tę dobę hotel jest więc drugim najdroższym po Raffles hotelem w stolicy (tam pokój dwuosobowy kosztuje 1 190 zł). Co ciekawe nie ma wciąż możliwości rezerwacji pokoi poprzez samą stronę hotelu gdzie zamieszczona jest informacja, że otwarcie obiektu „nastąpi wkrótce”.Należący do braci Likus holding Liwa jest obecnie właścicielem i zarządza hotelami Copernicus, Stary i Pod Różą w Krakowie, Monopol w Katowicach i Wrocławiu oraz Grand w Łodzi.


Fot. Booking.com


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

W polskich hotelach może zabraknąć pracowników ze Wschodu

Niemiecki rząd przygotował projekt ustawy imigracyjnej, który przewiduje złagodzenie przepisów dla pracowników z krajów spoza UE – informuje „Sueddeutsche Zeitung“. W konsekwencji może to doprowadzić (...)

Hotelarz Roku 2018 – Nominacje w kategorii „Dyrektor generalny hotelu sieciowego”

Przedstawiamy nominacje w kolejnej kategorii konkursu na „Hotelarzy Roku 2018” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz” – Dyrektor generalny hotelu sieciowego. Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się podczas (...)

W Pobierowie powstanie Hilton Garden Inn

W Pobierowie między Świnoujściem a Kołobrzegiem powstanie 150-pokojowy Hilton Garden Inn – wynika z informacji „Hotelarza”. We wsi powstaje też największy hotel w Polsce – (...)

Hotelarz Roku 2018 – Nominacje w kategorii „Dyrektor generalny hotelu niezależnego”

Przedstawiamy nominacje w kolejnej kategorii konkursu na „Hotelarzy Roku 2018” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz” – Dyrektor generalny hotelu niezależnego. Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się podczas (...)

Ostatnia szansa na zgłoszenie udziału w Hotel Trends Poland&CEE

Już za tydzień odbędzie się konferencja Hotel Trends Poland&CEE 2018 – najważniejsze forum hotelowe, gromadzące w jednym miejscu wszystkich decydentów branży hotelowej z Polski. TO (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA