Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Hotel Warszawa został otwarty

Hotel Warszawa został otwarty


Po ośmiu latach od rozpoczęcia generalnego remontu, pięciogwiazdkowy hotel Warszawa przy pl. Powstańców Warszawy, został dziś otwarty dla gości. Oferuje on 146 pokoi i apartamentów.


Remont budynku trwał od 2010 roku, gdy Prudential został kupiony przez Holding Liwa braci Likusów od Mostostalu Polimex, który z kolei kupił budynek w 2006 roku za 6,3 mln euro. Wcześniej w 16-piętrowym budynku zbudowanym w latach 30. XX wieku w stylu art deco do 2003 roku funkcjonował hotel Warszawa na 375 miejsc należący do spółki Hotele Syrena.W 2010 roku rozpoczęły się intensywne prace remontowe, które rok później zamarły w znacznej mierze ze względu na budowę drugiej linii metra, która zablokowała dostęp do drogi publicznej. Na nowo wznowiono je w 2016 roku, kiedy to Alior Bank udzielił spółce należącej do braci Likusów ok. 280 mln zł kredytu na przebudowę budynku.Prace dobiegły teraz końca i nowy hotel oferuje 146 pokoi, dwie restauracje, trzy sale konferencyjne o łącznej powierzchni 250 mkw oraz strefę wellness z basenem i gabinetami spa.Koszt rezerwacji pokoju dwuosobowego z dziś na jutro poprzez serwis Booking to 891 zł, za tę dobę hotel jest więc drugim najdroższym po Raffles hotelem w stolicy (tam pokój dwuosobowy kosztuje 1 190 zł). Co ciekawe nie ma wciąż możliwości rezerwacji pokoi poprzez samą stronę hotelu gdzie zamieszczona jest informacja, że otwarcie obiektu „nastąpi wkrótce”.Należący do braci Likus holding Liwa jest obecnie właścicielem i zarządza hotelami Copernicus, Stary i Pod Różą w Krakowie, Monopol w Katowicach i Wrocławiu oraz Grand w Łodzi.


Fot. Booking.com


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności