Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Hotel Warszawa został otwarty

Hotel Warszawa został otwarty


Po ośmiu latach od rozpoczęcia generalnego remontu, pięciogwiazdkowy hotel Warszawa przy pl. Powstańców Warszawy, został dziś otwarty dla gości. Oferuje on 146 pokoi i apartamentów.


Remont budynku trwał od 2010 roku, gdy Prudential został kupiony przez Holding Liwa braci Likusów od Mostostalu Polimex, który z kolei kupił budynek w 2006 roku za 6,3 mln euro. Wcześniej w 16-piętrowym budynku zbudowanym w latach 30. XX wieku w stylu art deco do 2003 roku funkcjonował hotel Warszawa na 375 miejsc należący do spółki Hotele Syrena.W 2010 roku rozpoczęły się intensywne prace remontowe, które rok później zamarły w znacznej mierze ze względu na budowę drugiej linii metra, która zablokowała dostęp do drogi publicznej. Na nowo wznowiono je w 2016 roku, kiedy to Alior Bank udzielił spółce należącej do braci Likusów ok. 280 mln zł kredytu na przebudowę budynku.Prace dobiegły teraz końca i nowy hotel oferuje 146 pokoi, dwie restauracje, trzy sale konferencyjne o łącznej powierzchni 250 mkw oraz strefę wellness z basenem i gabinetami spa.Koszt rezerwacji pokoju dwuosobowego z dziś na jutro poprzez serwis Booking to 891 zł, za tę dobę hotel jest więc drugim najdroższym po Raffles hotelem w stolicy (tam pokój dwuosobowy kosztuje 1 190 zł). Co ciekawe nie ma wciąż możliwości rezerwacji pokoi poprzez samą stronę hotelu gdzie zamieszczona jest informacja, że otwarcie obiektu „nastąpi wkrótce”.Należący do braci Likus holding Liwa jest obecnie właścicielem i zarządza hotelami Copernicus, Stary i Pod Różą w Krakowie, Monopol w Katowicach i Wrocławiu oraz Grand w Łodzi.


Fot. Booking.com


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Nowy dyrektor Hamptona by Hilton Old Town

Daniel Danielewicz, przez ostatnie pięć i pół roku dyrektor generalny Golden Tulip Gdańsk Residence (o zmianie na tym stanowisku pisaliśmy TUTAJ), objął stanowisko dyrektora generalnego (...)

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Ruszył ibis Poznań Centrum pod jednym dachem z Novotelem

Zakończył się trzyletni proces modernizacji hotelu Novotel  Poznań Centrum, w wyniku którego w tym samym budynku otwarty został na sześciu niższych piętrach ibis Poznań Centrum (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA