…i Zamku na Skale

W Trzebieszowicach koło Lądka Zdroju otwarto czterogwiazdkowy hotel Zamek na Skale mieszczący się w odrestaurowanym XVI-wiecznym dworze.

Renesansowy dwór z wewnętrznym dziedzińcem budowano etapami w latach 1550-1625, ale zasadniczy zrąb budynku ukończono w 1613 roku. Dwór należący wraz z wszystkimi majątkami trzebieszowickimi do rodu von Reichenbachów nazwano "Steinhof" (Kamienny Dwór, Zamek na Skale). W XVIII i XIX wieku zamek w Trzebieszowicach należał do największych atrakcji ziemi kłodzkiej, leżących na szlaku okazałych rezydencji nad Białą Lądecką. Zwiedzali go chętnie nie tylko kuracjusze z Lądka, ale i podążający do tego zdroju turyści.

Hotel oferuje
111 miejsc noclegowych w komfortowych pokojach 1- i 2-osobowych oraz apartamentach, które wyposażone są w TV SAT, Pay TV, radio, telefon, internet.
Obiekt położony jest w trzynastohektarowym parku. Hotel jest przystosowany do obsługi gości niepełnosprawnych, dysponuje parkingiem strzeżonym całą dobę. Połączenie funkcjonalności profesjonalnie wyposażonych sal konferencyjnych oraz dziedzińca pozwala na organizację imprez nawet dla 400 osób.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *