HIT 2024: Jakub Klimczak, STR – Czy wzrost wyników przekłada się na nowe inwestycje?   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Jakub Klimczak, Regional Manager z firmy STR, przedstawił prezentację dotyczącą rozwoju bazy hotelowej i wyników operacyjnych hoteli w Polsce, na tle CEE.

Przewidywania dla Europy na ten i przyszły rok są optymistyczne, pomimo osłabienia rynku w Stanach Zjednoczonych. Dzieje się tak pomimo niskiej dynamiki początku roku.

Dane pokazują pozytywne trendy. Jednym z nich jest powrót gości biznesowych.

Kolejnym elementem, który zdaniem prelegenta daje podstawy do optymizmu, to fakt, że poziom rezerwacji na następne miesiące rośnie.

W porównaniu do roku 2019 poziom obłożenia w całej Europie jest zbliżony do tych sprzed pandemii. Wynika to z tego, że duże miasta odbudowywały się wolniej, z uwagi na brak klientów korporacyjnych, jednak nastąpił już powrót do normalnego ruchu.

Z zaprezentowanych przez Jakuba Klimczaka danych wynika, ze turyści znów chętnie podróżują dalej od domu, w odróżnieniu od okresu tuż po pandemii. W efekcie spadają ceny w miejscach, które były preferowane jako cel krótkich wyjazdów, rosną zaś w tych typowo turystycznych.

Jeśli chodzi o przyszłość to zdaniem eksperta prognozowane są wzrosty wskaźnika RevPar praktycznie w całej Europie.

Natomiast w Polsce notuje się ceny wyższe niż przed pandemią. Widać również wzrost liczby pokoi, zwłaszcza w destynacjach typowo turystycznych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *