KUCHEJDA STUDIO  – Pracownią Projektową Wnętrz Roku za The Crown, Handwritten Collecion   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Pracownia Kuchejda Studio zdobyła tytuł Interior Design Studio Roku za The Crown, Handwiritten Collection sieci Accor w konkursie HIRo – Hotelarskie Inwestycje Roku. Nagrodę odebrała Katarzyna Kuchejda.

Nagrodę dla Kuchejda Studio odebrała Katarzyna Kuchejda

The Crown powstał w kamienicy z lat 20. XX wieku z wnętrzami inspirowanymi stylem art déco, które już od progu mają przenosić gości w klimaty okresu międzywojennego. Narożny budynek w formie łuku zainspirował też pracownię w kontekście architektury wnętrz, dlatego motywem przewodnim obiektu są okręgi i linie proste. Całość oparta jest na założeniu: prostota, elegancja, kolorystyczne wyrafinowanie na ograniczonej gamie. Inspiracje art déco napotyka się na każdym kroku. Utylitaryzm wzornictwa (form follows function), geometryczna prostota form i szlachetne materiały wykończeniowe stanowić mają balans między użytecznością i praktycznym charakterem a kunsztownym wykonaniem: od marmurkowych szafek nocnych w pokojach, przez ażurowe zdobienia w sali konferencyjnej i restauracji, aż po hotelowy bar utrzymany w modernistycznej stylistyce streamline. Projekt nawiązuje też do klimatu Krakowa m.in. przez tapety z nadrukiem z historycznych pocztówek z Krakowa, grafiki krakowskich artystów, czy elementami zamawianymi u tutejszych rękodzielników, którzy dostarczyli m.in. sztukaterie, stiuki, odlewy, tapicerkę czy elementy kamienne


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *