Rekreacyjna Dolina Charlotty

Centrum wypoczynkowe nad brzegiem Słupi przyjmuje już gości, ale jego rozbudowa jeszcze potrwa.Dolina Charlotty, to największe w północnej Polsce centrum rekreacyjne, które jest zlokalizowane nad brzegiem rzeki Słupi w okolicach Strzelinka pod Słupskiem.
Wlaścicielem "Doliny" jest Mirosław Wawrowski, który - w dużej części metodą gospodarczą - wybudował kompleks rekreacyjny, będący wierną repliką tradycyjnego budownictwa pomorskiego zwanego szachulcowym (w tzw. kratę).

Kompleks zajmuje 80 hektarów terenów zielonych i obecnie oferuje 40 miejsc noclegowych w pensjonacie Żelazna Podkowa i specjalnym domku dla rybaków. Turyści mają do dyspozycji pół kilometra brzegu Słupi, konie i bryczki oraz stanowiska do połowu ryb łososiowatych.
Mirosław Wawrowski zapowiada, że na otwarciu centrum się nie skończy. Już wkrótce ma ruszyć rekonstrukcja 600-letniego Zamełowskiego Młyna i jego zabudowań.

Podobnie jak przed wiekami, na nowo powstawać ma tu mąka. Powstanie też hotel Leśny Dwór podobny do dworu, w którym kiedyś mieszkała dziedziczka doliny Charlotta, który pomieści 100 osób. Kolejnym krokiem mają być "tematyczne" domki - siedliska np. pszczelarzy, myśliwych, kowali, cieśli.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *