35 lat Hotel-Tur Szczecin

Ponad milion złotych na modernizację i zmianę kategorii.Do jubileuszu 35-lecia przypadającego na początku przyszłego roku, przygotowuje się spółka Hotel-Tur Szczecin, która powstała w roku 1972 jako Zakład Usług Socjalnych Budownictwa.
W roku 2000 została sprywatyzowana i funkcjonuje obecnie jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, będąc właścicielem czterech obiektów hotelowych, o łącznej liczbie 700 miejsc noclegowych. Są to hotele: Jantar i Płonia w Szczecinie, hotel Staromiejski w Stargardzie Szczecińskim oraz dom wycieczkowy Bryza w Świnoujściu.

Obiekty te są byłymi hotelami robotniczymi, które kosztem miliona złotych zostały doprowadzone do standardu przewidzianego dla hoteli jednogwiazdkowych. Niemal 60 proc. tej sumy stanowiły koszty adaptacji pokoi nieposiadających łazienek na apartamenty i pokoje z łazienkami oraz modernizacja recepcji i holi hotelowych.

Pozostałe nakłady związane były z obniżeniem kosztów eksploatacji, np. mediów (kotłownia gazowa, węzły cieplne, przyłącze energetyczne), modernizacją systemu zabezpieczenia przeciwpożarowego (drzwi dymoszczelne, oddymianie klatek schodowych) oraz zakupem komputerów wraz z oprogramowaniem.
Plany inwestycyjne spółki przewidują kontynuację przebudowy pokoi hotelowych, budowę parkingu strzeżonego przy jednym z hoteli oraz położenie warstwy izolacyjnej i nowej elewacji w dwóch obiektach.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *