Czysty sukces

W dniach 18 - 20 maja odbyła się V edycja Międzynarodowych Targów Czystości ISSA/Interclean dla Europy Środ. – Wsch. Do Warszawy zjechali przedstawiciele producentów, dystrybutorów i usługodawców z branży profesjonalnego utrzymania i zarządzania czystością. Na targach zjawiło się ponad 200 wystawców z całego świata i blisko 3 tys. odwiedzających.

Zaprezentowano najnowsze osiągnięcia techniki i nauki; innowacyjne produkty i urządzenia oraz zaawansowane rozwiązania chemiczne, które już są stosowane. Oprócz przestrzeni wystawowej, przygotowano także bogaty blok konferencji i seminariów branżowych, we współpracy z sektorem medycznym, facility management, z przedstawicielami środowiska architektów, hotelarzy, Izby Ochrony oraz osób odpowiedzianych za transport publiczny. ISSA/Interclean to cykl największych wydarzeń targowych dla sektora profesjonalnego utrzymania czystości. Sojusz organizatorów, centrum wystawienniczego Amsterdam RAI oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Czystości ISSA pozwolił na stworzenie trwałej marki, cieszącej się powodzeniem na całym świecie. Wstępne statystyki dowiodły, że tegoroczne show, już podczas drugiego dnia zasłużyło na miano czwartej co do wielkości, branżowego wydarzenia wystawienniczego w Europie. – 10 lat temu, jeszcze jako Polskie Stowarzyszenie Czystości, zawiązaliśmy porozumienie o współpracy z Amsterdamem oraz ISSA. Tym samym udało się nam zapoczątkować ściśle branżowe wydarzenie, które z roku na rok staje się coraz większe, coraz bardziej profesjonalne – mówi Marek Kowalski, Prezes Polskiej Izby Gospodarczej Czystości. – To niezwykle ważne narzędzie w naszych rękach, zwłaszcza w obliczu społecznej deprecjacji rangi tego zawodu oraz nagminnym zaniedbaniom po stronie osób decydujących o czystości i standadach higienicznych w naszym kraju. Przyznam, że z zadowoleniem obserwowałem zdziwione miny tych, którzy sferę czystościową pojmują wciąż w zgoła odmienny sposób. Tradycyjnie, podczas uroczystej gali targowej wręczono wyróżnienia Golden Broom Award 2011. W tym roku, nominowanych zostało 10 firm, w dwóch kategoriach: Innowacyjny produkt oraz Innowacyjna technologia. Nagrody odebrali: Kiehl & Żegarski za trwałą i odporną na ścieranie dyspersje akrylową Thermodur–Diamant oraz Karcher za innowacyjny, energooszczędny i ultracichy odkurzacz T12/1 eco!efficiency. Decyzją odwiedzających wybrano również najciekawsze stoisko. W tej kategorii statuetkę przyznano wakacyjnej kreacji firmy VOIGT.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *