GASPOL podpisał umowę z japońskim koncernem Rinnai

Na mocy porozumienia GASPOL SA został dystrybutorem gazowych przepływowych podgrzewaczy wody marki Rinnai w Polsce. Umowa między firmami została podpisana 27 czerwca 2011 w Warszawie. Dzięki niej na polskim rynku pojawiły się innowacyjne urządzenia, pozwalające zaoszczędzić do 40 % kosztów ogrzewania wody. Odbiorcami urządzeń                   są zarówno klienci indywidualni, jak i komercyjni.

„Podpisanie umowy z japońskim koncernem Rinnai jest elementem realizowanej przez nas strategii biznesowej– mówi Sławomir Mikulski, Dyrektor Handlowy GASPOLU. – Naszą ambicją jest umożliwianie polskim klientom dostępu do wysokiej klasy, innowacyjnych rozwiązań, efektywnych energetycznie i kosztowo, przyjaznych dla środowiska naturalnego. Współpraca ze światowym liderem gazowych podgrzewaczy pozwala na wprowadzenie urządzeń o unikalnych na rynku światowym parametrach. – dodaje Mikulski.

Od połowy czerwca w ofercie Gaspolu dostępne są modele podgrzewaczy: Rinnai Infinity 16 i / 17e oraz seria profesjonalna Rinnai HDC. Urządzenia te posiadają szereg cech, które dystansują dostępną na polskim rynku konkurencję. Seria Rinnai HDC, mogąca pochwalić się wielokrotnie nagradzaną 105 % wydajnością, jest także  przyjazna dla środowiska naturalnego.

“GASPOL i Rinnai dzięki bliskiej współpracy dostarczać będą polskim odbiorcom podgrzewacze wody o wyjątkowych parametrach i wybitnej na skalę światową efektywności”- mówi Chris Goggin Operation Manager Rinnai UK. - „Jestem przekonany, że polscy konsumenci szybko docenią korzyści płynące z użytkowania produktów Rinnai współdziałających z LPG.”- mówi Goggin.

Seria HDC 1500 I/E jest absolutną nowością w kanale komercyjnym. W Polsce nie posiada konkurencji. Unikalną cechą urządzeń z tej serii, jest możliwość montażu            na zewnątrz budynku bez zestawu kominowego, dzięki czemu zmniejszają się koszty inwestycji. Gazowe podgrzewacze wody z tej serii pozwalają na bardzo efektywne zużycie gazu. W zależności od potrzeb mogą podgrzewać bardzo małe ilości ciepłej wody – od 1,5  litrów/minutę przy mocy 2,55 kW lub bardzo duże – nawet ponad 2000 litrów na godzinę (37 litrów na minutę). Umożliwiają ciągły przepływ ciepłej wody bez utraty zdolności podgrzewania. Posiadają kompaktowy rozmiar.                      W zastosowaniu możliwe jest budowanie kaskad bez ograniczenia mocy. Woda podgrzewana jest aż do 85 stopni Celsjusza (temperatura dezynfekcji) – pozwalając na ograniczenie zużycia dezynfekujących środków chemicznych (jest to szczególnie istotne dla obiektów gastronomicznych, gospodarstw mlecznych, stadnin koni).

Seria Infinity 16 i / 17e bezkonkurencyjną cechą urządzeń z tej serii jest możliwość montażu na zewnątrz budynku bez zestawu kominowego, dzięki czemu zmniejszają się koszty inwestycji. Wyróżniającą cechą jest możliwość podłączenia butli gazowej jako źródła zasilania. Regulacja temperatury +/- 1 stopień C (urządzenia konkurencyjne +/- 5 stopni C). Infinity 16 i/17e to mniejsze zużycie gazu dzięki podgrzewaniu bardzo małych ilości ciepłej wody – od 2,2  litrów/minutę przy mocy 4,4 kW  (najmniejszy gazowy konkurent - 5,7kW). Zastosowanie urządzeń z tej serii umożliwia ciągły przepływ ciepłej wody bez utraty zdolności podgrzewania. Przy tym, urządzenie ma kompaktowy rozmiar (wielkość popularnej termy gazowej).Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *