Nowy właściciel krakowskiego Sheratona

Posiadający 232 pokoje hotel Sheraton Kraków został sprzedany za 45 mln euro przez Molinaro Koger, firmę specjalizującą się w obrocie nieruchomościami w branży hotelarskiej, irlandzkiej spółce Quinn Group.

Molinaro Koger działała w imieniu firm Besix, NDI S.A., banku PKO Bank Polski S.A. i grupy Starwood Hotels and Resorts Worldwide, Inc.
Hotel będzie nadal zarządzany przez grupę Starwood pod marką Sheraton.


Hotel Sheraton Kraków otwarto w kwietniu 2004 roku jako nowo wybudowany obiekt pięciogwiazdkowy. Hotel jest położony centralnie, na brzegu Wisły, niedaleko rynku miejskiego i Wawelu. Ma dwie restauracje i dwa bary, 500 m kw. przestrzeni konferencyjnej, centrum fitness z pływalnią krytą, siłownią i sauną.

Na terenie hotelu jest też parking. Sprzedaż Hotelu Sheraton Kraków jest drugą pod względem wielkości transakcją zawartą w tym regionie przez Molinaro Koger w ciągu ostatniego roku. W sierpniu 2005 roku firma wynegocjowała przejęcie hotelu Marriott w Pradze przez Walton Street Capital i Merrill Lynch za 127,5 mln euro.
Firma Quinn Group jest obecnie właścicielem nieruchomości w Czechach, Bułgarii, Irlandii i Wielkiej Brytanii.




Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *