Hotel dla seniora

Jesień życia to idealny czas na odpoczynek i zwiedzanie.  W zachodniej Europie i USA  seniorzy to szczególnie hołubiona grupa turystów. Również polska branża turystyczna zaczyna zwracać uwagę na tę grupę klientów. W Krakowie ruszyła akcja „Miejsce przyjazne seniorom”,  a jako pierwszy specjalną ofertę – gwarantującą osobom starszym najkorzystniejsze ceny zaproponował trzygwiazdkowy  Hotel Logos.


Wysokie emerytury i sporo wolnego czasu pozwalają zachodnim turystom odbywać co roku ekskluzywne wycieczki i czynią z nich ważną grupę klientów. Starsi goście mogą liczyć na specjalnie im dedykowane, atrakcyjne oferty, do których dopłaca Unia Europejska lub rządy poszczególnych krajów. Tak jest na przykład w wypadku Hiszpanii i Tunezji,  gdzie rządowe dopłaty do urlopu otrzymują osoby w wieku 50 +.


Również w naszym kraju przemysł turystyczny zaczyna zwracać uwagę na tę grupę klientów. Pojawiają się pierwsze oferty kierowane specjalnie do osób starszych i  serwisy internetowe je gromadzące.  Pod koniec maja ruszył w Krakowie projekt "Miejsce przyjazne seniorom", którego  celem jest wypromowanie kawiarni, sklepów, instytucji kulturalnych, ośrodków rekreacji i innych miejsc, które stwarzają przyjazną atmosferę dla seniorów i dostosowują się do ich potrzeb.

Jako pierwszy z krakowskich hoteli ofertę dedykowaną osobom starszym przygotował trzygwiazdkowy Hotel Logos. Hotel zapowiada nie tylko szczególną opiekę nad starszymi turystami, mogą oni liczyć  także na najniższą cenę. Zniżka w hotelu Logos dla osób w wieku  50+,  wynosi 15 % na noclegi  i 15 % na wszystkie posiłki w restauracji hotelowej. Hotel zaaranżował też pokój dostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej. -Zoptymalizowaliśmy naszą ofertę pod kątem potrzeb i możliwości finansowych seniorów.  Ta oferta to także część polityki odpowiedzialności społecznej, jaką prowadzimy.  Wcześniej angażowaliśmy się m.in. we współpracę z Fundacją Jasia Meli „Nie jesteś sam”) – wyjaśnia Anna Górak, Dyrektor Hotelu.


- Kraków to miasto oferujące seniorom wielką paletę atrakcji. Starszym gościom proponujemy zazwyczaj udział w koncercie, wyjście do teatru lub zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Ale trafiają się też tacy, którzy wolą wizytę w Aquaparku.  Weekend w Krakowie to doskonały pomysł na prezent dla rodziców lub dziadków.  Możliwe, że niedługo ta oferta dorówna popularnością „romantycznemu weekendowi”, propozycji jaką Hotele przygotowują dla  zakochanych -  opowiada Agnieszka Urabańczyk - kierownik recepcji Hotelu Logos.
www.hotel-logos.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

3 komentarze do “Hotel dla seniora

  1. Co do rozwiązań, które robią różnicę, to na pewno polecam – http://odnlomza.pl/
    Pewnie, że trzeba poprawiać standard życia starszych, a to nawet nie wymaga wielkich inwestycji.
    Wszystko zależy od Was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *